אייזנברג גייס 180 מ' ש' באג"ח לצורך החזר חוב ללאומי

הגיוס נועד בעיקר להחזיר חובות של 210 מיליון שקל לבנק לאומי, בגין הלוואות שלקחה החברה הבת אוסיף ב-2007 לצורך השלמת הרכישה בחברת הנדל"ן עוגן

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הנדל"ן ישרס של איש העסקים שלמה אייזנברג השלימה אתמול גיוס חוב של 180 מיליון שקל באמצעות אג"ח חדשה - סדרה י"ב. הגיוס נועד בעיקרו להחזר חובות של 210 מיליון שקל לבנק לאומי, בגין הלוואות שלקחה החברה הבת אוסיף בשנת 2007 לצורך השלמת הרכישה בחברת הנדל"ן עוגן. את ההנפקה הובילו כלל חיתום ואליה הצטרפו מנורה חיתום, ברק קפיטל ואקסלנס חיתום.

לפני שבועיים, הגיעו בנק לאומי ואייזנברג להסכמות לגבי הסדר חוב עבור יתרת ההלוואות המדוברות, במסגרתן סוכם כי יתרת ההלוואה (210 מיליון שקל לא כולל ריבית ולאחר שבנובמבר נפרעו ללאומי כ-40 מיליון שקל), אשר היתה אמורה להיפרע במקור באפריל 2012, תיפרס ותיפרע עד 31 ביולי 2013.

שלמה איזנברג
שלמה איזנברגצילום: דן-אורן יח"צ

בשנה הקרובה, נדרשת ישרס לעמוד בתשלומי קרן וריבית של 370 מיליון שקל לבנקים ולמחזיקי האג"ח כשקופתה דלילה. עם זאת, עקבות שיפור בתחומי פעילות עיקריים בנדל"ן וצמיחה עקבית ב-NOI (הכנסות תפעוליות נטו), מידרוג אישרה לאחרונה מחדש את דירוג האשראי של ישרס ברמה של A2 עם אופק יציב. על רקע זה נסחרות אג"ח החברה בתשואה יציבה של 1.5%-7%.

לאחר פירעון ההלוואה הנוכחית, ההתחייבויות של קבוצת ישרס ללאומי יירדו מכ-900 מיליון שקל במונחי קרן בתחילת 2009, לכ-300 מיליון שקל, המרוכזים בעיקר בעוגן נדל"ן כנגד נכסי החברה. מניית ישרס עלתה ב-20% בשנה האחרונה והיא נסחרת כיום בשווי של 520 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker