מצוקה פיננסית במנופים: מרכוס וובר מזרים לחברה 40 מיליון שקל

בעלת השליטה בקניון ארנה הרצליה מתקשה לעמוד בתשלומי קרן וריבית של 60 מיליון שקל בשנה הקרובה ומבקשת את עזרתו של בעל השליטה בחברה ■ למרות מצוקת הנזילות, החברה לא נמנעת מלהעניק למנכ"ל החדש שלה שכר של 1.9 מ' ש'

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

המצוקה הפיננסית בחברת הנדל"ן מנופים נמשכת. בעלת השליטה בקניון ארנה הרצליה מתקשה לעמוד בתשלומי קרן וריבית של 60 מיליון שקל בשנה הקרובה, ומבקשת את עזרתו של בעל השליטה בחברה, מרכוס וובר.

הבוקר מדווחת החברה על הזרמה של 40 מיליון שקל (10 מיליון דולר) מטעם וובר, שנועדה לעזור לחברה "לעמוד בהתחייבויותיה השוטפות". נכון להיום, יתרת החוב של החברה כלפי וובר ואברהם נניקשווילי, המחזיק ב-31% ממניותיה, עומדת על 225 מיליון שקל.

מרכוס וברצילום: מנופים פיננסיים

מנופים פיננסים היא חברת נדל"ן המחזיקה בשורה של קניונים בישראל, בין היתר קניון ארנה בהרצליה וקניון ארנה החדש שנבנה בימים אלה בנהריה. בנוסף, מחזיקה מנופים ב-13% מיחידות ההשתתפות של חברת חיפושי הגז והנפט שמן - השקעה שהסבה הפסד של 15 מיליון שקל לחברה בשנה האחרונה.

מלבד ההפסד בשמן, מנופים סבלה מירידת ערך משמעותית בשנים האחרונות כתוצאה מהמשבר הכלכלי העולמי שפגע בשוויון של הקרקעות שלה בקזחסטאן ועל רקע הירידה בהכנסות משכירות על נכסיה.

לחברה שתי סדרות אג"ח (סדרה אחת אג"ח להמרה) בהיקף כספי כולל של 110 מיליון שקל. אג"ח החברה נסחרות בתשואה גבוהה של 12%-22% המלמדת על דעת השוק לגבי יכולת ההחזר של החברה. לאור תשלומי הקרן והריבית הקרובים וקופת המזומנים הדלילה של החברה, בהחלט ניתן להבין את דאגות המשקיעים.

למרות מצוקת הנזילות, החברה לא נמנעת מלהעניק למנכ"ל החדש שלה, מוטי פרידמן, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל בין השנים 2007-2010, שכר שנתי של 1.9 מיליון שקל בשנה.

קופת המזומנים של החברה מכילה נכון להיום סכום זעום של 3 מיליון שקל (ברמת הסולו ולפני ההלוואה הנוכחית) וקצב שריפת המזומנים שלה עומד על 3 מיליון שקל ברבעון. בשנה האחרונה איבדה מניית החברה 45% מערכה והסבה הפסד (על הנייר) של 130 מיליון שקל לבעלי השליטה בחברה. נכון להיום נסחרת החברה לפי שווי של 210 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker