קרן קנדית הגיעה לאחזקה של 5.3% בגזית גלוב

מאוור אינווסטמנט מנג’מנט ‏(Mawer Investment Management‏) רכשה 40 אלף מניות של החברה תמורת כ-1.7 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הנדל”ן גזית גלוב, שבשליטת חיים כצמן ודורי סגל, דיווחה אתמול כי חברת השקעות קנדית בשם מאוור אינווסטמנט מנג’מנט ‏(Mawer Investment Management‏) נהפכה לבעלת עניין בחברה ‏(אחזקה של יותר מ-5%‏). מאוור רכשה 40 אלף מניות של החברה תמורת כ-1.7 מיליון שקל, ובכך הגיע להחזקה של 5.33%.

מדובר בגוף ההשקעה הזר הראשון שנהפך לבעל עניין בגזית גלוב. מאוור מחזיקה גם בכ-3.8% מהון המניות של חברת הנדל”ן פירסט קפיטל ‏(FCR‏) וכן בכ-0.15% באטריום האוסטרית. גזית גלוב נסחרת בבורסות ת”א וניו יורק לפי שווי שוק של כ-8.1 מיליארד שקל.

צ’ארלס מאוור ייסד את החברה ב-1974. המטה שלה נמצא בקלגארי שבקנדה, והיא מנהלת נכסים בהיקף של כ-15 מיליארד דולר קנדי ‏(כ-60 מיליארד שקל‏) ומשקיעה בשורה של חברות בעלות פוטנציאל להשבחה.

חיים כצמןצילום: דודו בכר

זה תקופה ארוכה שראשי גזית גלוב משדרים למשקיעים כי מדובר בחברה גלובלית ושזו היתה הסיבה המרכזית להנפקתה בבורסה בניו יורק לפני כשנה. אין זו פעם הראשונה שגופי השקעה זרים גדולים משקיעים בגזית גלוב ובחברות הבנות שלה.

כך, בדצמבר 2012 רכשה סיטיקון הפינית, שבשליטת גזית גלוב, נכס בשטוקהולם בד עם קרן הפנסיה הקנדית CPPIB תמורת כ-2.6 מיליארד שקל. במהלך 2011 אקוויטי 1 האמריקאית של גזית גלוב הקימה שותפות עם קרן - CRF קרן הפנסיה השלישית בגודלה בארה”ב - לצורך רכישת מרכזי קניות.

מלבד העובדה שגזית גלוב עצמה נסחרת בחו”ל, גם מניותיהן של החברות הבנות שלה פזורות בכל רחבי עולם. כך, אקוויטי 1 נסחרת בניו יורק, FCR הקנדית בטורונטו, אטריום האוסטרית בוינה, ואמסטרדם, סיטיקון הפינית בהלסינקי ודורי בתל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker