טבע עונה לביקורת: "פעילותנו מייצרת 3 מיליארד ש' מס בשנה"

טבע על הרווחים הכלואים: "מרביתם הושקעו בפיתוח, בנייה והרחבה של תשתית הפעילות בישראל וגם רווחים עתידיים ימשיכו להיות מושקעים כך"

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת טבע מגיבה היום לביקורת הציבורית על שיעורי המס הנמוכים החלים על פעילותה בישראל. טבע מציינת שהיא שילמה ומשלמת מסים כחוק. "מאז חקיקת החוק לעידוד השקעות הון, מיישמת טבע את מטרת החוק ואת רוחו. אנו גאים על התנהלותנו בתחום זה שהינה ללא דופי מאז ומתמיד" כותבת החברה.

טבע מדגישה כי פעילותה בישראל מייצרת למדינה הכנסות ממס בגובה של 3 מיליארד שקל לשנה במישרין ובעקיפין. המקור העיקרי הוא תשלום מס על דיוידנד בהיקף מוערך של 750 מיליון שקל ב-2012. עובדיה של טבע בישראל (7,000 במישרין) משלמים מס של 300 מיליון שקל לשנה. בנוסף, קשורה טבע לספקים שמעסיקים יותר מ-40 אלף עובדים בישראל שמשלמים מס שנתי של 2 מיליארד שקל.

מנכ"ל טבע, ג'רמי לויןצילום: רויטרס

טבע מדגישה שהיצוא השנתי של טבע מסתכם ב-18 מיליארד שקל בשנה וכתוצאה מכך ישראל היא אחת מהיצרניות הגדולות בעולם של תרופות מצילות חיים ביחס לגודל האוכלוסייה. טבע השקיעה בישראל בשנים האחרונות יותר ממיליארד שקל בשנה בהקמת מפעלים ואתרי מחקר ופיתוח והשקיעה 2 מיליארד שקל בשנה בממוצע במחקר, בפיתוח ובקידום חדשנות טכנולוגית.

טבע מציינת שלאורך השנים נצברו בחברה רווחים לפני מס בסכומים של מיליארדי שקלים שמסוווגים בהיבט המס תחת החוק לעידוד השקעות הון. טבע סבורה שכחברה שבסיסה בישראל רווחים אלו אינם כלואים שכן מרביתם כבר הושקעו בפיתוח, בנייה והרחבה של תשתית פעילותה בישראל וגם רווחים עתידיים ימשיכו להיות מושקעים כך.

ד"ר ג'רמי לוין, מנכ"ל טבע, אמר היום כי "בסיסה של טבע הוא כאן בישראל. מאמצי טבע לסייע למדינה בכל יום ויום ונמשיך לעשות זאת. אנו מאמינים בכל ליבנו בחשיבות התמיכה בצמיחה ובאזורי פיתוח ובפריפריה בישראל, למשל במיקום מפעלים אסטרטגיים של טבע ברמת חובב ובירושלים, זאת בנוסף על מפעלים בקריית שמונה, באשדוד ובכפר סבא ועובדים ומפעלים באתרים ב-5 ערים נוספות ברחבי המדינה".

לדבריו, ההטבות שמעניק החוק לעידוד השקעות הון סייעו לטבע להבטיח שאתרי הייצור משודרגים בעקביות כדי לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר בעולם, כך שתוכל להתחרות באפקטיביות ביתר שוקי העולם. לוין הוסיף כי המדיניות שבבסיס החוק לעידוד השקעות הון מסייעת לבנות את הבסיס התעשייתי של ישראל שטבע מהווה חלק גדול ממנו. מדינות זו מסייעת ביצירת תמריצים לעסקים בישראל ומסייעת לעסקים אלו לתמוך בצמיחתה התקדמותה ושגשוגה של המדינה ובכך היא תומכת בהשקעות זרות בישראל ובפיתוח הלאומי שלה.

טבע מדגישה שהיא רואה עצמה כמחויבת לחברה הישראלית ומכירה במחויבותה כאחת החברות הגדולות בישראל להשקיע בתמיכה בקהילה באזרחים ובחולים ברחבי ישראל. "טבע בנויה על עקרונות המחויבות החברתית ואנו גאים להסביר בעולם כיצד האחריות התאגידית שלנו מבוססת על המורשת הישראלית שלנו. כחלק מגישה זו טבע תומכת בפעילויות רבות בישראל ומשקיעה בהן משאבים כספיים ניכרים".

המרכז הלוגיסטי של טבע, אזור התעשייה חבל מודיעיןצילום: יובל תבול

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker