פאנגאיה: מאג"ח בתשואה של 25% לגיוס 60 מ' ש' ב-5 חודשים

חברת הנדל"ן, שאיגרות החוב שלה נסחרו עד לפני תקופה קצרה בתשואת "זבל", צפויה להשלים מחר (ב') גיוס חוב של 60 מיליון שקל ■ מציעה שעבודים על העודפים בפרויקט Live TLV ושעבוד על העמלות ממכירות בפרויקט מידטאון ת"א

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בחודשים האחרונים נרשמה התאוששות מרשימה בשוק איגרות החוב הקונצרניות בבורסה. אחת ההנפקות שמדגימה הלכה למעשה את שינוי הכיוון היא ההנפקה שעורכת חברת הנדל"ן פאנגאיה בימים אלה. החברה, שאיגרות החוב שלה נסחרו רק בחודש ספטמבר בתשואות של 15%-25%, רמה שעשויה לגלם חדלות פירעון חלקית בעיני השוק, צפויה להשלים מחר (ב') גיוס אג"ח של 60 מיליון שקל.

בדומה לעשרות חברות בשוק ההון, מאז ספטמבר רשמו איגרות החוב של פאנגאיה עליות שערים חדות של עד כ-30%. העליות הביאו את האג"ח של החברה, שלוש סדרות בערך נקוב של כ-130 מיליון שקל, להיסחר בתשואות של 5.2%-7.07% - הנמוכות בשנה האחרונה. רמת תשואות זו אפשרה לחברה למעשה לגשת לשוק ההון ולגייס אשראי בריבית "סבילה", כזו שאינה עולה על 7%-8%. איגרות החוב של החברה אינן מדורגות על ידי חברות הדירוג S&P מעלות או מידרוג.

פאנגאיה נדל"ן, שבשליטת ברק רוזן, אסף טוכמאייר ומשה פטרבורג, נסחרת בבורסה לפי שווי של כ-150 מיליון שקל. החברה פעילה בייזום של פרויקטים למגורים, השבחת קרקעות, נכסים מסחריים ומשרדים וכן בנדל"ן מניב בחו"ל. בבעלות החברה ובניהולה כ-263 אלף מ"ר של מגורים לבנייה, משרדים ומסחר בישראל; 956 דונם קרקע להשבחה; וכן קרקעות ונדל"ן מניב באירופה.

פרויקט מידטאון. הדמיה: סטודיו 84

שתי הסדרות הראשונות של פאנגאיה (א' ו-ב') אינן מבוטחות בשעבודים, בעוד שהסדרה השלישית מגובה בשעבוד על מניות החברה הבת "הצלחת השרון" (100%). גם הסדרה החדשה, סדרה ד' הצמודה למדד המחירים לצרכן, מגובה בשעבוד על העודפים בפרויקט Live TLV (שצפויים להסתכם לפי החברה בכ-34 מיליון שקל); ושעבוד על העמלות ממכירת דירות, משרדים ושטחי מסחר בפרויקט מידטאון בתל אביב (צפויים להסתכם בכ-64מיליון שקל).

כבר לפני עשרה ימים השלימה פאנגאיה את השלב המוסדי. השעבודים שהעניקה החברה, לצד ההתניות פיננסיות שונות שנקבעו בשטר הנאמנות לאג"ח, סייעו לה להשיג ביקושים נאים של 67 מיליון שקל. מתוך כלל הביקושים נענתה החברה להזמנות של 48 מיליון שקל (80% מיעד הגיוס), מחר (ב') תגייס את יתרת הסכום מהציבור הרחב. ההנפקה מבוצעת בריבית של 7.7%, המגלמת תשואה שנתית ברוטו של כ-8% למשקיעים.

השלב הציבורי של ההנפקה היה אמור להתבצע מספר ימים לאחר המוסדי. אולם, התקדמות שחלה בעסקה למכירת משרדים בפרויקט מידטאון לחברת רואי החשבון קוסט פורר גבאי את קסירר תמורת 256 מיליון שקל (חלקה של פאנגאיה - 30%), החליטו בחברה להשהות את השלב הציבורי, עד לפרסום דיווח מלא אודות כלל פרטי העסקה המסתמנת. כבר ביום חמישי שחררה החברה דיווח ראשון, והיום היא צפויה להתפרסם דיווח נוסף.

ההנפקה מבוצעת בהובלת פועלים אי.בי.אי, ובהשתתפות רוסאריו קפיטל, מיטב הנפקות ואקסלנס חיתום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker