שכרה של יו"ר תנובה רוית ברניב: 130 אלף שקל בחודש

ברניב החליפה לפני כחודש את ד"ר שמואל אבן, שהחליף באופן זמני את שלמה רודב כשזה פרש באפריל האחרון בעקבות חילוקי דעות עם בעלת השליטה בתנובה קרן אייפקס

יורם גביזון

היו"ר החדש של תנובה רוית ברניב תרוויח 130 אלף שקל לחודש, כך אישר דירקטוריון תנובה בשבוע שעבר. ברניב החליפה בינואר 2013 את ד"ר שמואל אבן, לשעבר חבר דירקטוריון תנובה, ששימש כיו"ר זמני של החברה מאפריל האחרון, אז פרש שלמה רודב מתפקידו בעקבות חילוקי דעות עם בעלת השליטה בתנובה קרן אייפקס (57%) על רקע מהלכים לקידום הנפקתה של החברה או מכירתה.

ב-6 החודשים שבהם כיהן רודב כיו"ר תנובה הוא קיבל תגמול כולל של 3 מיליון שקל שהתבססו על שכר חודשי של 250 אלף שקל כנגד חשבונית ומענק של 1.5 מיליון שקל. רודב אמור היה לקבל גם אופציות שניתנות למימוש ל-1.25% ממניותיה של תנובה. שכרה של ברניב יהיה לכאורה נמוך ב-48% משכרו של רודב, אולם עלות השכר שלה תהיה גבוה ב 20% לפחות, משום שההפרשות הסוציאליות יחולו על תנובה.

יו"ר תנובה רוית ברניבצילום: דודו בכר

לפי שעה לא סוכמה תוכנית אופציות לבכירי תנובה, אולם נראה שבמקרה של הנפקת החברה יוקצו לברניב אופציות בשיעור דומה לזה שקיבל רודב.

ברניב שימשה קודם לכן כיו"ר שיכון ובינוי, בין השנים 2007 ל-2012. היא קיבלה שכר בעלות של 6.7 מיליון שקל ב-2011 שכללה שכר של 1.8 מיליון שקל, מענק של 4.4 מיליון שקל ותשלום מבוסס מניות של 478 אלף שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker