מיכאל רוכוורגר

לאחר כמה חודשים של מו”מ הודיעה אתמול חברת הנדל”ן מליסרון, שבשליטת אחים עופר השקעות של משפחת עופר, כי חתמה על הסכמים מחייבים למכירת קניוני רננים שברענה וסביונים שביהוד תמורת 1.02 מיליארד שקל - 844 מיליון שקל בגין רננים ו–178 מיליון שקל בגין סביונים.

הרוכשת של הנכסים האלו היא קבוצת משקיעים, הכוללת את קבוצות הביטוח והפיננסים הפניקס ‏(40%‏), מנורה ‏(40%‏), עמיתים קרנות הפנסיה הוותיקות ‏(10%‏) וחברת JTLV‏ (10%). בראש JTLV עומדים עמיר בירם, לשעבר מנכ”ל בריטיש ישראל שנרכשה ב–2011 בידי מליסרון; ושני המייסדים ובעלי שליטה לשעבר בבית ההשקעות אקסלנס, רוני בירם וגיל דויטש. מדובר באחת מעסקות הקניונים הגדולות ביותר שנעשו בשוק הנדל”ן המניב בישראל בשנים אחרונות.

צילום: ניר קידר

מכיוון שקניון רננים רשום בספרי מליסרון ב-902 מיליון שקל וסביונים ב-181.6 מיליון שקל, תרשום מליסרון בדו”חותיה בעקבות העסקה הפסד לאחר מס של 56 מיליון שקל. המכירה של הקניונים בידי מליסרון מבוצעת במסגרת הפשרה שהושגה בעקבות הדרישה של הממונה על ההגבלים העסקיים הקודמת, רונית קן. כחלק מהפשרה תצטרך מליסרון למכור גם את קניוני הראל, קניון הצפון וקניון הדר בירושלים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker