אי.די.בי פיתוח: הנציגות מנסה להשתלט על החברה

עו"ד אמיר ברטוב,המייצג את אי.די.בי פיתוח: "הסרתם את כובע הנושים של החברה ואתם כבר מודדים לכם את כובעכם החדש כבעלי מניות של החברה, בטרם נרכשה. אלא שלהתנהלות זו יש מחיר והיא גורמת לנזקים מיותרים לחברה ולאחרים"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת אי.די.בי פיתוח מאשימה הערב את מחזיקי איגרות החוב בניסיון להשתלט על החברה. במכתב ששלח עו"ד אמיר ברטוב, המייצג את אי.די.בי פיתוח נכתב "יצא המרצע מן השק. המכתבים והדיווחים בתקשורת מלמדים שהינכם מנסים להשתלט על החברה ולהפוך לא רק לנושיה אלא גם לבעלי מניותיה בהקדם האפשרי".

ברטוב מדגיש כי "התנהלות זו מעידה כי זה מכבר הסרתם את כובע הנושים של החברה ואתם כבר מודדים לכם את כובעכם החדש כבעלי מניות של החברה, בטרם נרכשה. אלא שלהתנהלות זו יש מחיר והיא גורמת לנזקים מיותרים לחברה ולאחרים, לרבות לנושים אחרים שנשייתם גדולה מאוד, שאין אלא להצר עליה".

לטענתו קיים הבדל עצום בין אחריות נציגות מחזיקי אגרות החוב של החברה לאחריות מנהלי הנוכחיים. "חובתה של החברה לפעול לטובתה שלה - היא טובת כלל הגורמים שהעמידו הון לחברה ולטובת עובדיה. חובתה של החברה הינה לפעול הן לטובת נושיה אבל גם הן לטובת בעלי מניותיה ובמיוחד שעה שהיא סבורה כי ערכם הכלכלי של נכסיה עולה באופן משמעותי על ערך התחייבויותיה וכי הפוטנציאל הגלום בנכסיה יכול לשרת לאורך זמן הן את חובותיה והן את חובות בעלת המניות שלה ואף מעבר לכך", כתב ברטוב.

ברטוב מאשים את הנציגות בכך שהיא מנהלת מסע הפחדות ואיומים על מנת להכשיל את החברה בדרכה ולייצר למחזיקי אגרות החוב, וביניהם קרן יורק ובית ההשקעות פסגות, עילות יש מאין לפעול כנגדה ומדגיש כי החברה לא תיתן לכך יד.

נוחי דנקנרצילום: אוליבייה פיטוסי

"אין לכם כל כוונה לנהל דו-שיח כן ואמיתי עם החברה וכי כל הפעולות שנקטתם עד כה נועדו לטרפד כל מהלך עסקי לגיטימי אשר החברה מבקשת להוציא לפועל תוך ניצול השקיפות שהחברה נוקטת במהלכיה ובתוכניותיה (שהינה הרבה מעבר להתחייבותה לפי מכתב היידוע והרבה מעבר למקובל) לרעה", מלין ברטוב.

בתשובה להאשמה כי אי.די.בי פיתוח משתמשת בדסק"ש לטובת האינטרסים של בעל השליטה נוחי דנקנר השיב ברטוב "דסק"ש הינה חברה עצמאית אשר מתנהלת באמצעות האורגנים שלה הנפרדים לאורגנים של אי.די.בי פיתוח במסגרתם מתקבלות כל ההחלטות כדין.

"החלטות התקבלו כדין במסגרת המוסדות הרלוונטיים בדסק"ש, לאחר תהליך של חשיבה סדורה ושקילת שיקולים עסקיים לגיטימיים במסגרת תכנון מראש של תזרימי מזומנים לאורך זמן ואינה מהווה צעד "בהול" ו/או "מימוש מהיר".

ברטוב מציין כי "החברה מעולם לא דחתה בקשה להיפגש עם הנציגות, אך העלתה בקשה לגיטימית מצידה לפיה הניתוחים הכלכליים שלכם יובאו לפניה בטרם קיום הפגישה על מנת שה'דיאלוג' בין הצדדים אכן יהיה קונסטרוקטיבי כהגדרתכם. בקשה לגיטימית זו נדחתה על ידכם מנימוקים שונים ומשונים שלא ניתן להם הסבר הגיוני אחד".

ברטוב הביאה את מורת רוחו "האיומים לנקיטת האיומים האישיים על דירקטורים ונושאי משרה שעושים עבודתם יומם ולילה בנאמנות ולפי מיטב שיקול הדעת המוקנה להם".

בסיום המכתב כותב ברטוב "ספק בעינינו אם נציגות מחזיקי אגרות החוב מייצגת בקו פעולתה את כלל מחזיקי אגרות החוב קל וחומר את יתר נושי החברה להבדיל מהאג'נדה האישית של חלק מחבריה, אשר כתוצאה מרכישת אגרות החוב של החברה במחירים נמוכים בהרבה מערכם, כנראה קל להם יותר לקחת על עצמם סיכונים מוגברים לשם רווח מהיר.

"לגבי חלק אחר של חברי הנציגות עלול לעלות חשש בדבר היותם בעלי אינטרס זר הקשור להפלתו או להחלשתו של גוף מתחרה להם מתוך קבוצת החברות של החברה. בנוסף, כלל לא בטוח שעמדת הנציגות המשותפת המתנגדת לעיסקת כלל ביטוח-כור שמימושה יביא לשירות החוב לשנים הקרובות מייצגת את אלה שאמורים להיפרע באותן שנים".

"אנו מרשים לעצמנו להציע לחברי הנציגות והנאמנים להתאזר בסבלנות לקראת מימוש מהלכי החברה המתוכננים שיביאו לפרעון מלוא התחייבויות החברה ואף יציפו את הערך הגלום בנכסיה לבעלי מניותיה. לא ייגרם כל נזק ממשי לנושי החברה מכך שיאפשרו לחברה לפעול בשקט ולהוכיח בפועל כי עמדתה לענין שוויה הכלכלי ותוכניותיה הינן ברות ביצוע ונעשות לטובת החברה ולטובת שירות החוב שלה בראש ובראשונה".

עוד ציין ברטוב "החברה תתנגד נחרצות לכל מהלך שנועד לסכל אפשרות זו מראש מתוך רצון לזכות בנתח מתוך עודפי החברה השייך לבעלי המניות של החברה ולכל מהלך שנועד לפגוע באינטרסים של נושיה האחרים של החברה ובאינטרסים של נושי החברות המוחזקות על-ידי החברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker