הפועלים מגביר הלחץ על זיסר - שוכר את עו"ד גיורא ארדינסט

בימים הקרובים צפוי הבנק להתחיל בהליכי מימוש בטחונותיו - בגין חוב של 850 מיליון שקל באירופה ישראל

מיכאל רוכוורגר

ראשי בנק הפועלים, המנכ"ל ציון קינן וראש חטיבה עסקית שמעון גל, ממשיכים להגביר את הלחץ על מוטי זיסר, בעל השליטה בחברת אירופה ישראל, חברה האם של אלביט הדמיה.

ל-TheMarker נודע כי הפועלים שכר את שירותיו של עו"ד גיורא ארדינסט כדי להתחיל בהליכים לצורך פנייה לבית משפט ומינוי כונס נכסים לשם מימוש שעבודים שהבנק מחזיק בהיותו הנושה הגדול של אירופה ישראל, החייבת לבנק הפועלים כ-850 מיליון שקל - סכום שברובו כבר הופרש ע"י הבנק.

מוטי זיסרצילום: דן קינן

נכון להיום מחזיק הפועלים בשעבוד על 53% ממניות אלביט הדמיה ששווי שוק שלהן עומד על כ-70 מיליון שקל בלבד. כמו כן, הבנק מחזיק בערבות אישית של זיסר לחוב ועל דמי ניהול שמקבלת אירופה ישראל מאלביט הדמיה המוערכים בעשרות מיליוני שקלים. לפי הערכות הפועלים כבר החלו לחפש קונים למניות של אלביט הדמיה.

הצעד של הפועלים, שכבר ניהל במהלך 2011-2010 מו"מ נוקשה מול זיסר על הסדר חוב של אירופה ישראל, מגיע לאחר שבבנק לא אהבו את הסדר החוב שזיסר רקם ביחד עם הקרנות יורק ו-DK Partners האמריקאיות.

במסגרת ההסדר הוצע לבעלי האג"ח להמיר את מלוא החוב של החברה בהיקף של כ-2.2 מיליארד שקל למניות, להשאיר את זיסר כמנכ"ל עם אחזקה של כ-10%-15% ולהעביר את השליטה לקרנות תוך תספורת של כ-50% למחזיקי האג"ח.

גיורא ארדינסטצילום: עופר וקנין

לפי המקורבים לבנק הם קראו על ההסדר רק ביום ראשון האחרון ב-TheMarker בעוד שלפי מקורבים לזיסר הוא עידכן חלק מהמנהלים בבנק על ההסדר הנרקם.

המהלך של הפועלים צפוי להוביל להקפאת המו"מ להסדר - וייתכן כי אלביט הדמיה תיכנס להקפאת הליכים. כעת ינסה הפועלים לגרום לכך שהקרנות האמריקאיות ישלבו אותו בהסדר וכך יוכלו בהפועלים לשפר את מעמדם שלטענת הבנק עלול להפגע בעקבות דילול מניותיו של זיסר, בעוד שלפי מקורביו, ההסדר החדש יבטיח לבנק פרעון של חלק לא מבוטל מהחוב.

עו"ד ארדינסט, אותו גייס הפועלים, הינו שותף ובעלים של משרד עו"ד ארדינסט, בן נתן ושות', המתמחה בתחומי בליטיגציה מסחרית, בוררויות, משפט מסחרי, מיזוגים ורכישות, חברות, שוק ההון וניירות ערך, תביעות ייצוגיות, משפט מנהלי והגבלים עסקיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום