רועי יקיר עוזב את כלל - ימונה למנהל השקעות ראשי של הפניקס

יקיר כיהן כמנהל השקעות הראשי של כלל ומנכ"ל כנ"ף זרוע ההשקעות של כלל ויחליף בתפקיד את גדי גרינשטיין - המסיים את התפקיד לאחר שלוש שנים בלבד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

דרמה בכלל ביטוח שבשליטת קבוצת אי.די.בי בבעלות נוחי דנקנר. רועי יקיר, מנהל השקעות הראשי של כלל ומנכ"ל כנ"ף זרוע ההשקעות של כלל, עוזב את החברה לאחר שהיה אחד מעמודי התווך הבכירים והמוערכים בקבוצה, ועובר לתפקיד משנה למנכ"ל ומנהל השקעות הראשי של קבוצת הביטוח והפיננסים הפניקס, שבשליטת קבוצת דלק של יצחק תשובה ובניהולו של אייל לפידות. יקיר יחליף בתפקיד את גדי גרינשטיין, מנהלי השקעות הוותיקים בשוק, המסיים את התפקיד לאחר שלוש שנים.

יקיר עוזב את כלל בעקבות מינויו של איזי כהן למנכ"ל כלל ביטוח בדצמבר האחרון במקומו של שי טלמון. כהן שמאז הגעתו עושה מהפכה עסקית ופרסונאלית בכלל, הכוללת חטיפת מנהלים מהמתחרה הגדולה מגדל, משום מה העדיף לא להבטיח ליקיר את תפקיד ראש חטיבת השקעות ואשראי, ודיבר בתקופה אחרונה על יקיר רק כעל מועמד לתפקיד זה.

רועי יקיר, מנהל ההשקעות בכלל

ככל הידוע כהן רצה לתפקיד את ראש חטיבת אשראי והשקעות את ענת לוין ,שהייתה מנהלת השקעות ראשית במגדל כשכהן ניהל אותה, וכיום משמשת כמשנה למנכ"ל וראש חטיבת שווקים פיננסיים בהפועלים, אך לוין העדיפה להישאר בבנק.

בינתיים כהן עדיין לא החליט מי יחליף את יקיר וההחלטה צפויה להתקבל בשבועות הקרובים. כאשר מונה איזי כהן למנכ"ל כלל ביטוח אחרי שכיהן יותר מ-4 שנים כמנכ"ל אפריקה ישראל, הוא קיבל מהבעלים נוחי דנקנר - המשווע למזומנים - משימה להשביח את החברה בהקדם האפשרי לקראת המכירה הצפויה.

הפעולות הללו כללו מלבד שינוים פרסונאליים גם שורה של מימושים ולמעשה פירוקו של בית ההשקעות כלל פיננסים וכן תוכניות להתרחב בתחום הנדל"ן ותשתיות בישראל ונדל"ן בארה"ב.

בהודעה לעיתונות שהוציאה הפניקס היא ציינה כי: "גרינשטיין ביקש לסיים את תפקידו מספר פעמים בחודשים האחרונים ונאות להמשיך ולשמש בתפקיד עד סוף השנה, על מנת לאפשר לחברה לאתר מחליף ראוי. גרינשטיין ימשיך לכהן כדירקטור מטעם הפניקס בדירקטוריונים של חברות בנות בקבוצה".

אייל לפידות ציין בהודעה כי "אני מודה לחברי גדי על תקופתו כמנהל ההשקעות הראשי של החברה ועל ההתמודדות שלו עם האתגרים שניצבו בפניו. אני שמח שגדי ימשיך ללוות ולייצג אותנו כדירקטור בחברות הבנות שבקבוצה ומאחל לו הצלחה בכל אשר ייעשה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker