אכזבה לדורי בניה: הפסידה במכרז של הצבא האמריקאי למתקן סודי

החברה, שמנוהלת על ידי יהודה בר-און, התמודדה במכרז באמצעות קבלן אמריקאי שעמו התקשרה, שכן המכרז יועד לחברות אמריקאיות בלבד

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

החברה הקבלנית דורי בניה, הנשלטת בשרשור על ידי קבוצת גזית גלוב ורונן אשכנזי, דיווחה היום כי לא זכתה במכרז של חיל ההנדסה בצבא ארה"ב להקמת מתקן ביטחוני בישראל. החברה, שמנוהלת על ידי יהודה בר-און, התמודדה במכרז באמצעות קבלן אמריקאי שעמו התקשרה, שכן המכרז יועד לחברות אמריקאיות בלבד. החברה לא נקבה אז בסכום שבו ניגשה למכרז, אך ציינה שמדובר "בהיקף מהותי".

בחודש דצמבר דיווח "וושינגטון פוסט" כי ארה"ב מפקחת על בנייתו של קומפלקס תת-קרקעי סודי עבור צה"ל, המכונה "אתר 911". לפי הדיווח, מי שרשאיות להשתתף במכרז לפרויקט הן רק חברות אמריקאיות. במקביל מזכיר העיתון חוזה נוסף של בנייה אמריקאית בישראל שעתיד להתפרסם בקיץ הקרוב, של בניית מתחם גדול שכולל אמצעי תקשורת וחשמל, שיכול לשמש כ"בור" לניהול שדה הקרב. בנייתו צפויה להימשך כשנתיים וחצי.

רונן אשכנזי, מנכ"ל גזית גלוב ישראל, השולטת בדורי בניה

לפי הפרסום, עלות בנייתו של "אתר 911" מוערכת בלמעלה מ-100 מיליון דולר, וצפויה להימשך שנתיים. באתר ייבנו חמש קומות מתחת לפני האדמה בסמוך לבסיס חיל האוויר הנמצא באזור תל אביב. מתאר התוכנית כולל קומה אחת של כיתות ואודיטוריום גדול בקומה תחתונה יותר. מניתוח תוכנית זו אפשר להסיק כי יתכן שמדובר בבניית חדר מצב מאובטח, שישמש לניהול לחימה אפשרית המשותפת לשני הצבאות.

על פי הדיווח בפוסט, מדובר בפרויקט אחרון בשורה של פרויקטים שביצע חיל ההנדסה האמריקאי בישראל לאורך השנים, בהם הקמת בסיס חיל האוויר נבטים בנגב, הקמת האנגרים תת-קרקעיים למטוסי קרב, הקמת מתקנים לטיפול בנשק גרעיני ("שישראל אינה מודה שיש ברשותה", לשון הדיווח), מרכזי שליטה ובקרה, בסיסי מודיעין ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker