לאחר 4 ימי עליות - ת"א 25 איבד 0.3% בהובלת מניות הטכנולוגיה

בלטה במיוחד במסחר מניית בזק, שעלתה ב-2.65% במחזור של 70 מיליון שקל ■ מניית בבילון נפלה ב-4.8% לאחר שמסרה כי טרם הוחלט על תאריך להנפקה בארה"ב ■ מג'יק זינקה ב-3% לאחר הדו"חות ■ נייס ירדה ב-5%

ערן אזרן
ערן אזרן

לאחר ארבעה ימי עליות, המסחר באחד העם ננעל הערב בירידות שערים. במהלך השבועות האחרונים ניכרת התאוששות בבורסה, על רקע הזרמת כספים מאסיבית מצד הציבור הרחב, בעיקר דרך קרנות הנאמנות. כתוצאה מכך, מדד ת"א 25 נסחר קרוב לרמת שיא של שנה וחצי (שנקבעה על 1,244 נק'), ואיגרות החוב הקונצרניות נמצאות בשיא של חמש שנים.

היום ננעלו המדדים בירידות שערים קלות. מדד ת"א 25  איבד 0.3%, ומדד ת"א 100 נחלש ב-0.4%. מדד הנדל"ן ירד ב-1%, ומדד הבנקים איבד 0.1%. בלטה במיוחד במסחר מניית בזק, שעלתה ב-2.65% במחזור ער של 70 מיליון שקל. העלייה דחפה את מדד התקשורת לעלייה יומית של 0.86% - בניגוד למגמה הכללית. מחזור המסחר הכללי הסתכם ב-1.01 מיליארד שקל.

הירידות היום חלו בהובלת מניות הטכנולוגיה: מניית לייבפרסון ירדה ב-5% לאחר הדו"חות; נייס נפלה ב-5.4% לאחר פרסום תוצאותיה; ומניית מלאנוקס איבדה ב-2.9% בהמשך לסנטימנט השלילי ממנו סובלת המניה. גם מניית בבילון נפלה ב-4.8% לאחר שמסרה כי טרם הוחלט על תאריך להנפקה בארה"ב. מנגד, בלטה מג'יק שעלתה ב-3% לאחר פרסום הדו"חות.

עוד בלטו במהלך היום מניות הגז והנפט, על רקע הפרסום כי השותפות במאגר לוויתן - אבנר, דלק קידוחים (הנמנות על קבוצת דלק), רציו ונובל אנרג'י - בוחנות הנחת צינור גז לטורקיה. הנחת הצינור תאפשר צריכה מקומית של הגז וכן תאפשר למכור אותו למדינות באירופה, אליהן מחוברת טורקיה. זאת, ללא צורך בהקמת מתקן הנזלת גז יקר להעברתו באמצעות אניות. ואולם, הקמת צינור שכזה מסובכת טכנית, וצפויה לעלות מיליארדי דולרים.

השוק הסולידימדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

מדדי התל בונד (20, 40, 60) רשמו היום ירידות שערים של עד 0.25%. בלטו במסחר אג"ח (סדרה א') של קרדן אן. וי.האג"ח איבדו 7.2% במחזור גבוה ועלו לתשואה של 22%. גם אג"ח כלל תעשיות (סדרה יד') איבדה 1.3% במחזור גבוה, על רקע ההנפקה שמבצעת הקבוצה.

עוד בלטו  כתבי ההתחייבות ושטרי ההון של בנק הפועלים שירדו עד 0.6%. הירידות נבעו, בין השאר, מכך שהבנק ייאלץ למחוק עד 700 מיליון שקל בשל חובותיו של מוטי זיסר. הבוקר פורסם ב-TheMarker כי הפועלים החל בפעולות אופרטיביות של מינוי עו"ד לצורך פנייה לבית משפט ומינוי כונס נכסים לשם מימוש שעבודים שהבנק מחזיק בהיותו הנושה הגדול של חברת אירופה ישראל הפרטית - חברה האם של אלביט הדמיה.

למרות הירידות היום, מדדי איגרות החוב הקונצרניות המשיכו גם השבוע להתחזק והגיעו לשיא. העליות החדות באפיק נובעות משיבת האמון של הציבור הרחב באג"ח הקונצרניות, המתבטא בהזרמת הכספים דרך קרנות הנאמנות. גורמים בשוק ההון העריכו כי העליות באפיק הקונצרני הגיעו למיצוי, וכי המוסדיים והציבור הרחב עשויים כעת לפנות לשוק המניות במטרה להשיג תשואות גבוהות יותר.

בגזרת איגרות החוב הממשלתיות נרשמו ירידות שערים. אג"ח ממשלתית שקלית ל-10 שנים (לפדיון מלא ב-2013) ירדה ב-0.35%, ועלו לתשואה של 4.10%. איגרת חוב ממשלתית צמודה למדד לתקופה דומה ירדה ב-0.4%, ועלתה לתשואה של 1.54%.

החברות מדווחות

בינתיים, חלק מהחברות החלו כבר בפרסום הדו"חות השנתיים. נייס, ספקית התכנות לניהול קשרי לקוחות הישראלית, דיווחה היום כי הכנסות החברה ברבעון הרביעי של 2012 הגיעו לשיא של 239.5 מיליון דולר - עלייה של 12.1% לעומת ההכנסות ברבעון המקביל ב-2011, שעמדו על 213.6 מיליון דולר, אך סיפקה תחזית מאכזבת ל-2013.

מתכנתת הצ'טים הוירטואליים האמריקאית, חברת לייבפרסון, שנרשמה למסחר בת"א בחודש מארס 2011, דיווחה אמש על הכנסות של 42.5 מיליון דולר - מעל תחזית האנליסטים שעמדה על 41.7 מיליון דולר. בשורה התחתונה דיווחה החברה על רווח של 8 סנט למנייה - בשורה אחת עם הערכת האנליסטים.

גם גיוון אימג'ינג דיווחה אמש על תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי ול-2012. הכנסות החברה ברבעון הסתכמו ב-48.7 מיליון דולר, לעומת 48.5 מיליון דולר ברבעון הרביעי של 2011. הרווח התפעולי על בסיס GAAP הסתכם ברבעון הרביעי ב- 3.6 מיליון דולר לעומת רווח תפעולי של 4.9 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד.

חברת מג'יק תעשיות תוכנה מאור יהודה, שמניותיה נסחרות הן בת"א והן בנאסד"ק, דיווחה היום על תוצאותיה העסקיות עבור הרבעון הרביעי ושנת 2012 כולה. ספקית ומפתחת פלטפורמת היישומים והאינטגרציה דיווחה על הכנסות בסך 35.7 מיליון דולר, עלייה של 17% לעומת 30.5 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד. בתגובה מזנקת המנייה ב-9.5% במסחר באחד העם.

עוד מניות בכותרות...

אתמול פירסמה חברתאי.די.בי הודעה לעיתונות, לפיה אדוארדו אלשטיין מתכוון לממש את האופציה להשקיע בחברת גנדן, ללא קשר להסדר החוב. נציגות מחזיקי איגרות החוב של החברה האם והחברה הבת אי.די.בי פיתוח לא התרשמה מתוכן המכתב. מקורבים לנציגות מסרו כי "פרסום המכתב נעשה במכוון בגלל האסיפה המתוכננת ליום חמישי".

עוד פירמידה שסובלת מקשיים ומתפרקת היא קבוצת החברות של דני ברנר. כלל ביטוח, המבטחת את סדרת האג"ח של קמור אירופה, החברה הבת של קמור והנכדה של אגרי השקעות, החליטה לפעול למימוש הבטוחות ולהשתלט על מניות קמור אירופה (100%). כלל, שפנתה לבית המשפט בעניין, מבקשת למנות את עו"ד ארז חבר ככונס הנכסים של החברה, שיפעל למכירת המניות ולהחזר החוב.

מליסרון דיווחה היום כי חתמה על הסכם למכירת הקניונים "רננים" ברעננה ו"סביונים" ביהוד תמורת סך כולל של כ-1.02 מיליארד שקל. הרוכשת הינה קבוצת משקיעים, הכוללת את הפניקס, מנורה-מבטחים, עמיתים וקבוצת עמיר בירם.במגדל ציינו כי "העסקה נעשתה בלחץ של זמן ותנאי שוק לא קלים, כאשר הדבר בא לידי ביטוי, כצפוי, במחיר המכירה".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker