דרור רייך

המסחר במטבע החוץ נחתם במגמה מעורבת של השקל אל מול המטבעות המרכזיים בעולם – הדולר נחתם בירידה של 0.2% לרמה של 3.69 שקלים. היורו התחזק ב-0.35% לרמה של 4.97 שקלים.

ברקע למסחר נמצאים החששות לגבי היורו שעמדו אתמול במוקד פגישת שרי האוצר של 17 המדינות המשתמשות במטבע. ואולם הפעם, על רקע הימשכות המיתון באירופה, הנושא המרכזי היה חוזקו של היורו, ולא החולשות הרבות שלו. היורו התחזק בחודשים האחרונים מול הדולר ומול מטבעות נוספים, עם התגברות הביטחון בכך שגוש היורו יצליח להתגבר על משבר החוב. התחזקות היורו הופכת את הייצוא מאירופה ליקר יותר, גורם שעלול לפגוע בצמיחה.

צרפת, אשר תומכת באופן מסורתי בהתערבות בשוק, חידשה את קריאתה לצעדים מתקנים שעשויים לכלול הצבת רמת יעד לערכו של היורו. שער המטבע "צריך לשקף את הנתונים הבסיסיים של כלכלות גוש היורו", אמר פייר מוסקוביסי, שר האוצר של צרפת. "השער צריך להיות מותאם לאווירה או להערכות".

"הצמד המעניין כרגע הוא היורו-שקל"

ב-FXCMישראל מסבירים כי: "התנודתיות הנמוכה שאפיינה את המסחר בשוק העולמי עם פתיחת שבוע המסחר התבטאה גם במסחר בשקל. לאחר ראלי כה ממושך, וללא תיקון ביניים משמעותי, קשה לראות מה יכול להניע את השוק מעלה. על כן, נראה שגבוהה הסבירות מכאן לשני תרחישים – התכנסות או תיקון עמוק יותר. חשוב יהיה לעקוב בתקופה הקרובה אחר הנעשה באירופה, שם שוב מאיים התוהו ובוהו הפוליטי לחבל בהתאוששות השברירית של האזור ולהגביר את החרדה בכל השוק הפיננסי. הבחירות הקרבות באיטליה, אי היציבות הפוליטית בספרד, אלה הם מוקדי העניין כרגע בשוק, וזאת לאחר שהחלק הארי של עונת דו"חות הרווח כבר מאחורינו".

"הצמד המעניין יותר כרגע הוא דווקא היורוו-שקל, וזאת לאור שינוי הפוקוס בשוק העולמי לנעשה בגוש היורו. לאחר שנשיא הבנק האירופי המרכזי, מריו דראגי, שפך מים צוננים על התיסוף באירו בחודשים האחרונים, כעת הלחץ על המטבע גובר. אנחנו כבר רואים עלייה בתשואות על אג"ח של ספרד ואיטליה, וככל שתימשך המגמה הזו היורו צפוי להיחלש, גם אל מול השקל". 

שקל/דולר
שקל/יורו
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker