אדוארדו אלשטיין: אכנס כשותף בגנדן; אוביל את אי.די.בי עם דנקנר

במכתב ששלח לאי.די.בי כותב אלשטיין: "אנו מודעים לאתגרים העומדים בפני הקבוצה לרבות המהלך לגיבוש הסדר חוב באי.די.בי אחזקות; אנו פועלים על מנת להגדיל את השקעתנו בגנדן"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג
שלי אפלברג

המשקיע הארגנטיני אדוארדו אלשטיין מבטיח הבוקר (ג') כי ייכנס לשותפות בחברת גנדן ובאי.די.בי אחזקות, אף שטרם נחתם הסדר עם מחזיקי האג"ח. המחזיקים, שפוצצו את המשא ומתן עקב הארכת האופציה שניתנה לאלשטיין, מקווים כי כעת יוזרמו לחברה 75 מיליון דולר שאמור היה אלשטיין להעביר.

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

אדוארדו אלשטייןצילום: בלומברג

במכתב כותב אלשטיין כי: "החברה שבשליטתי נכנסה לשותפות בחברת גנדן ובאמצעותה בקבוצת אי.די.בי המובלת על ידי שותפנו נוחי דנקנר. אנו מודעים לאתגרים העומדים בפני הקבוצה, לרבות המהלך לגיבוש הסדר חוב בחברת אי.די.בי אחזקות, מהלך המתבצע בידיעתנו ובתיאום מלא עמנו. נציג מטעמנו אף נמצא באופן קבוע במטה אי.די.בי בישראל ומלווה מקרוב את ההליך. אנו משוכנעים כי באמצעות המגעים המתנהלים בין אי.די.בי אחזקות, בעלי המניות שלה ומחזיקי האג"חים ניתן למצוא פתרון הוגן, שישרת את טובת החברה וכל בעלי החוב שלה, ויאפשר להנהלת אי.די.בי לייצב את החברה ולהחזירה למסלול של צמיחה ורווחיות".

"אנו פועלים על מנת להגדיל את השקעתנו בגנדן ובקבוצת אי.די.בי, ובשבוע הבא צפוי מר אדוארדו אלשטיין להגיע לביקור נוסף בישראל במטרה לקדם את העסקה".

אי.די.בי אחזקות חייבת למחזיקי איגרות החוב שלה 1.7 מיליארד שקל בנוסף חייבת החברה לבנקים 300 מיליון שקל. לאחרונה המחזיקים אשר קיבלו הצעת הסדר מטעם מחזיקי אגרות החוב באי.די בי פיתוח ניצלו את המומנטום בשביל ללחוץ יותר במשא ומתן ולהשיג הסדר יותר טוב מהחברה. לאי.די.בי פיתוח החברה הבת חובות של 4.2 מיליארד שקל למחזיקים ו- 2.1 מיליארד שקל לבנקים. מחזיקי אגרות החוב שלה מנסים לדחוף את מחזיקי אגרות החוב בחברה האם להגיש בקשת פירוק לחברה בשביל שיוכלו להשתלט עליה כבר כעת. את הקו המיליטנטי מובילה קרן ההשקעות יורק ובית ההשקעות פסגות.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker