בראשונה בנק פועל בנחרצות נגד טייקון: הפועלים לוקח לזיסר את החברה

בבנק החליטו להתחיל בהליך כינוס נכסים של אירופה ישראל - חברת האם של אלביט הדמיה שחייבת לבנק 850 מיליון שקל ■ מקורבים להפועלים: "זיסר שכח שמניות אלביט הן שלנו ולא שלו, לא נחכה כברווזים שיירו בנו"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

בנק הפועלים, בניהולו של ציון קינן, מגביר את הלחץ על מוטי זיסר. הפועלים החל בפעולות אופרטיביות של מינוי עו"ד לצורך פנייה לבית משפט ומינוי כונס נכסים לשם מימוש שעבודים שהבנק מחזיק בהיותו הנושה הגדול של חברת אירופה ישראל הפרטית - חברה האם של אלביט הדמיה, החייבת להפועלים כ-850 מיליון שקל, סכום שברובו כבר הופרש ע"י הבנק.

נכון להיום, מחזיק הפועלים בשעבוד על 53% ממניות אלביט הדמיה ששווי השוק שלהן עומד על כ-70 מיליון שקל בלבד. הבנק מחזיק בערבות אישית של זיסר לחוב ודמי ניהול שמקבלת אירופה ישראל מאלביט הדמיה המוערכים בעשרות מיליוני שקלים. לפי הערכות הפועלים, כבר החלו לחפש קונים למניות של אלביט הדמיה.

מוטי זיסרצילום: מוטי קמחי

"אנחנו לא נשב כברווזים ונחכה שירו בנו. לא ברור מה זיסר חשב לעצמו כשעשה את ההסדר עם הקרנות מאחורי הגב של הבנק - הוא שכח רק דבר אחד, שהמניות של אלביט הדמיה הן לא שלו אלא של הפועלים. כנראה שזיסר לא באמת יודע לכבד הסכמים, אבל אנחנו לא נוותר על שקל גם אם זה ייקח הרבה זמן". ציינו גורמים בכירים המקורבים להפועלים.

הצעד של הפועלים שכבר ניהל במהלך 2010-2011 מו"מ נוקשה מול זיסר על הסדר חוב של אירופה ישראל, מגיע לאחר שבבנק לא אהבו את הסדר החוב שזיסר רקם ביחד עם הקרנות יורק ו-DK Partners האמריקאיות שבמסגרתו הוצע לבעלי האג"ח להמיר את מלוא החוב של החברה בהיקף של כ-2.2 מיליארד שקל למניות, להשאיר את זיסר כמנכ"ל עם אחזקה של כ-10%-15% ולהעביר את השליטה לקרנות עם תספורת של כ-50% למחזיקי האג"ח. המהלך של הפועלים צפוי להוביל להקפאת המו"מ להסדר וכן תיתכן כניסתה של אלביט הדמיה להקפאת הליכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker