חודק נגד חודק: משרד עוה"ד מייצג את אי.די.בי ואת בעלת האג"ח

עו"ד דוד חודק מייצג את אי.די.בי במגוון עניינים; מנגד ריצ'רד מן, שותפו של חודק, מייצג את ג'רמי בלנק וקרן יורק המובילים את ניסיון ההשתלטות על אי.די.בי פיתוח

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> שלשום, עם סיום אסיפת מחזיקי האג"ח של כור תעשיות מקבוצת אי.די.בי הנמצאת בשליטת נוחי דנקנר, שאל יו"ר דירקטוריון כור, ליאור חנס, את עו"ד דוד חודק אם כמה מהנציגים של הגופים המוסדיים שהשתתפו באסיפה נגועים בניגודי עניינים בשל אחזקות צולבות באג"ח של החברה.

עו"ד חודק, שותף בכיר במשרד עוה"ד גרוס, קלינהנדלר, חודק, הלוי, גרינברג ושות', הנחשב אחד משרדים המובילים בישראל בתחום שוק ההון, חייך וענה: "להבדיל מרואי החשבון, אנחנו, עורכי הדין, תמיד תלויים בלקוחות, וגם אם יש ניגודי עניינים, הלקוח יכול לאשר לנו זאת".

דוד חודקצילום: אוליביה פיטוסי

קשרים עסקיים ענפים

ואכן לעו"ד חודק ולקבוצת אי.די.בי יש קשרים עסקיים ענפים. לאחרונה נבחר עו"ד חודק על ידי הוועדה המייעצת והבלתי-תלויה של כור, הכוללת דירקטורים חיצוניים ובלתי-תלויים, לשמש יועץ המשפטי של הוועדה בכל הנוגע לבדיקה של עסקת בעלי עניין שבה אמורה אי.די.בי פיתוח למכור את כלל ביטוח לכור. העסקה, בהיקף של כמה מיליארדי שקלים, נועדה בעיקרה לשרת את האינטרסים של דנקנר, שכן אי.די.בי פיתוח, בדומה לחברה-האם, אי.די.בי אחזקות, משוועת כיום למזומנים.

ככל הידוע, עו"ד חודק נסע בשליחות דנקנר לביקור אצל המשקיע הארגנטיני אדוארדו אלשטיין כדי להסביר לו את השלכות החקירה של רשות ניירות ערך נגד דנקנר בעניין עסקי הקבוצה. עו"ד חודק גם ליווה את דנקנר לאורך דיוני ועדת ריכוזיות שבעקבות מסקנותיה (שעדיין לא נכנסו לתוקף) תיאלץ אי.די.בי למכור את השליטה בכלל ביטוח בתוך שש שנים כחלק מההפרדה בין אחזקות ריאליות לאחזקות פיננסיות מהותיות.

המשרד של עו"ד חודק משמש גם יועץ משפטי של גיוון אימג'ינג. בימים אלה מנסה דיסקונט השקעות (דסק"ש) מקבוצת אי.די.בי למכור את השליטה בגיוון אימג'ינג כדי לשפר את מצב הנזילות. בעבר שימש עו"ד חודק יועץ המשפטי של כמצ'יינה הסינית בעסקה לרכישת שליטה במכתשים אגן מידי כור תעשיות.

מנגד, ריצ'רד מן, אחד השותפים הבכירים במשרד של עו"ד חודק, מייצג את קרן יורק האמריקאית. נציג הקרן בישראל, ג'רמי בלאנק, מוביל בימים אלה עם בית ההשקעות פסגות וקבוצת הביטוח הפניקס ניסיון השתלטות על אי.די.בי פיתוח תוך כדי פירוק אי.די.בי אחזקות והדחתו של דנקנר מהשליטה בחברה. המשרד של עו"ד חודק מייצג את יורק גם בניסיון ההשתלטות על אלביט הדמיה הנמצאת בשליטת מוטי זיסר.

עו"ד דוד חודק סירב להגיב לידיעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker