לראשונה בעידן בלווטניק: כלל תעשיות תרחיב 
שתי סדרות אג"ח ב-200 מ' ש'

באחרונה מימשה כלל תעשיות את אחזקתה במתחם כיתן

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> כלל תעשיות ‏(כת"ש‏) תנסה לגייס אג"ח בהיקף של עד 200 מיליון שקל. הגיוס - שיתבצע באמצעות הרחבה של שתי סדרות, י"ד ו-ט"ו - נעשה שבעה חודשים לאחר שהמיליארדר היהודי-אמריקאי לן בלווטניק רכש באמצעות אקסס תעשיות את השליטה בכת"ש מאי.די.בי פיתוח.

האג"ח מסדרה י"ד צמודות למדד, בעלות מח"מ ‏(משך חיים ממוצע‏) של 6.1 שנים, נושאות ריבית שנתית של 4.9% ומדורגות על ידי S&P מעלות ברמה של A מינוס עם אופק יציב. תשלומי הקרן של האג"ח מסדרה י"ד עומדים לפירעון בשנים 2018–2022, והאג"ח נסחרות כיום בתשואה לפדיון של 3.25% - מרווח של 2.42% לעומת אג"ח ממשלתיות 1019 בעלות מאפיינים דומים.

אבי פישרצילום: אייל טואג

האג"ח מסדרה ט"ו הן שקליות ‏(ללא הצמדה‏), בעלות מח"מ של 2.16 שנים, נושאות ריבית שנתית של 5.6% ומדורגת על ידי S&P מעלות ברמה של A מינוס עם אופק יציב. תשלומי הקרן של האג"ח מסדרה ט"ו עומדים לפירעון בשנים 2013–2017, והאג"ח נסחרות כיום בתשואה לפדיון של כ–3.8% - מרווח של 2% לעומת אג"ח ממשלתיות שקליות 0115 בעלות מאפיינים דומים.

את ההנפקה מוביל לידר הנפקות, ובקונסורציום החתמים נכללים כלל פיננסים חיתום, דיסקונט חיתום ורוסאריו קפיטל. ההנפקות הקודמות של קבוצת אי.די.בי בוצעו על ידי כלל פיננסים חיתום. תמורת ההנפקה תשמש את כת"ש למיחזור חוב קיים. ההנפקה מגיעה לאחר שבשבוע שעבר דיווחה כת"ש על מכירת מחצית מאחזקותיה ‏(50%‏) במתחם כיתן לאקרו נדל"ן תמורת כ–80 מיליון שקל וברווח של 40–50 מיליון שקל.

כת"ש, הנמצאת תחת ניהולו של אבי פישר, היא חברת השקעות השולטת במונופול המלט נשר, בנייר חדרה, בגולף ובכלל ביוטכנולוגיה ומחזיקה בממן, במנועי בית שמש וביפאורה. כת"ש שכרה באחרונה את שירותי הייעוץ של יוחנן לוקר שאמור להכין עבורה תוכנית אסטרטגית־עסקית לשנים הבאות. מאז רכישת כת"ש בלווטניק ופישר לא חשפו בפני שוק ההון את התוכניות העתידיות של כת"ש, בין שאר, בשל חוסר היכולת לכמת את הנזק הכלכלי שייגרם בעקבות המגבלות הרגולטוריות על הנכס העיקרי של כת"ש - נשר.

לוקר הוא אלוף במיל' ששימש עד לאחרונה המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. לפי הערכות, לוקר עשוי להתמנות לתפקיד מנכ"ל כת"ש במקום פישר שהתחייב במסגרת אישור תנאי שכרו כי ימצא לעצמו מחליף כדי להימנע מכפל תפקידים, שכן הוא משמש גם יו"ר כת"ש.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker