סאנפלאואר רכשה חווה לייצור חשמל מאנרגיית רוח תמורת 36 מיליון שקל

החברה חתמה על הסכם לרכישת חווה לייצור חשמל מאנרגיית רוח בהספק של 4 מגהווט בפולין ■ סאנפלאואר מתכננת להשלים את העסקה ב-15 בדצמבר 2013 אולם עשויה לדחות את המועד לסוף מארס 2014

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת סאנפלאואר, שבשליטת רוני בירם וגיל דויטש, חתמה על הסכם לרכישת חווה לייצור חשמל מאנרגיית רוח בהספק של 4 מגהווט בפולין תמורת 35.7 מיליון שקל. חברה נכדה של סאנפלאואר (82.5%) תרכוש את החברה שמחזיקה בחוות הרוח. שצפויה לייצר 11 אלף מגהוואט שעה בשנה.

העסקה תבוצע לאחר השלמת התנאים המתלים שקבועים בהסכם הרכישה כולל הקמת חוות הרוח, חיבורה לרשת החשמל וקבלת רישיון חשמל סופי. סאנפלאואר מתכננת להשלים את העסקה ב-15 בדצמבר 2013 אולם עשויה לדחות את המועד לסוף מארס 2014.

צילום: בלומברג

החברה שמפעילה את חוות הרוח תקבל עבור החשמל שתייצר את מחיר השוק, 217 שקל למגהווט שעה, כלומר 2.4  מיליון שקל לשנה ובנוסף תעודה ירוקה שמוענקת ליצרני חשמל מאנרגיות מתחדשות עבור כל מגהווט חשמל כלומר 338-216 שקל, שהם 3.7-2.4 מיליון שקל, כך שבניכוי הוצאות הפעלה של 20% מהמחזור תניב התחנה תשואה של 12.3% לשנה.

על פי החוק הפולני, תעודה ירוקה מאפשרת לקבל תמורה נוספת בגין החשמל אולם התקופה שבגינה תוענק התעודה הירוקה אינה קבועה בחוק ולכאורה עלולה לפקוע בכל רגע. סאנפלאואר מציינת שקיימת הצעת חוק מפורטת שמסדירה את תחום האנרגיות המתחדשות כולל התנאי לקבלת תעודות ירוקות, תקופת הזכאות להן והתעריפים שבעלי התעודות יהיו זכאים בגין מכירת חשמל.

עקבו אחרי TheMarker בטוויטר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker