המערכת של אינסייטק קיבלה כיסוי ביטוחי מקופ"ח כללית

נשים שטופלו בטכנולוגיה של החברה, שעשויה לייתר את הצורך בכריתת רחם, יפוצו על ידי הכללית ב-15 עד 24 אלף שקל כאילו עברו כריתה - בעוד העלויות לבתי החולים יפחתו

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אינסייטק זכתה לרוח גבית במאמציה לפיתוח השוק המקומי למוצרים שפיתחה, בעוד בעלת השליטה בה, חברת אלביט הדמיה, הולכת ומתקדמת לקראת הסדר חוב.

אינסייטק, שפיתחה טכנולוגיה לביצוע טיפולים לא פולשניים, דיווחה שקופת החולים הכללית הגיעה להסכם עם המרכז הרפואי שיבא למימון טיפולים בשרירנים ברחם (מיומות) באמצעות מערכת ה-ExAblate של אינסייטק, שמבוססת על טכנולוגיית אולטרסאונד ממוקד מונחה MRI למטופלות שיאושרו כמתאימות לטיפול.

מכשיר MRI באסף הרופאצילום: ניר קידר

שרירנים ברחם הם גידולים לא סרטניים שמתפתחים ברקמה השרירית של הרחם אצל 20%-50% מהנשים בגיל הפוריות. שרירנים ברחם גורמים לתסמינים רבים שדורשים טיפול, ובדרך כלל מדובר בניתוח שמסתיים לעתים בכריתת הרחם.

הטכנולוגיה של אינסייטק משלבת שימוש באלומת אולטרסאונד ממוקדת ומונחית MRI לצורך השמדת רקמות בעומק הגוף, על ידי חימומן לטמפרטורה שבה החלבונים נהרסים. הטכנולוגיה MRgFUS חוסכת חיתוך או פגיעה ברקמות בריאות ומאפשרת בקרה, שליטה ותיקון בזמן אמת, הודות להנחיית אלומת האולטרסאונד באמצעות הנחיית ההדמיה המגנטית. על כן היא חלופה לא פולשנית שמאפשרת לשמר את הרחם, אינה מצריכה אשפוז ומאפשרת חזרה מהירה לשגרה של החולה.

כחלק מההסכם שנחתם עם קופת החולים הכללית, סוכם שלקוחות שיאושרו על ידה יהיו זכאיות למימון מלא של הטיפול בטכנולוגיה של אינסייטק בתל השומר בתנאים שייקבעו על ידי הכללית. השיפוי הביטוחי שיינתן למטופלות באמצעות המערכת של אינסייטק יהיה זהה לשיפוי שניתן לכריתת רחם, כלומר 15-23 אלף שקל.

הפתרון של אינסייטק

ד"ר קובי וורטמן, מנכ"ל אינסייטק, ציין שקבלת שיפוי ביטוחי לטיפול היא המרכיב ההכרחי בהצלחה העסקית של החברה, והחברה צפויה לבקש להכליל את הפרוצדורה בסל הבריאות. לדבריו, קבלת כיסוי ביטוחי מהכללית, שמבטחת 56% מאוכלוסיית ישראל, היא קפיצת דרך מבחינת החברה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker