בלעדי

קבוצת פישביין-רוזנהויז לא תתמודד על רכישת אופיס דיפו

לדברי מקורבים לקבוצה, כניסת רני צים להתמודדות, לצד תהליך התמחרות הנמשך שבועות ארוכים - דוחה את מועד ההכרעה לגבי הזוכה בהתמחרות לתקופה לא ידועה

עדי דברת
עדי דברת-מזריץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קבוצת פישביין-רוזנהויז-למדן הודיעה על פרישתה מהמירוץ על רכישת אופיס דיפו של המשביר לצרכן שבהקפאת הליכים. כך נודע ל-TheMarker. הקבוצה לא תגיע לדיון שיתקיים מחר (ב') בבית המשפט.

לדברי מקורבים לקבוצה, כניסת רני צים להתמודדות על רשת הציוד המשרדי, לצד תהליך התמחרות הנמשך שבועות ארוכים - דוחה את מועד ההכרעה לגבי הזוכה בהתמחרות לתקופה לא ידועה, וזה בזמן שהרשת מפסידה מאות אלפי שקלים בכל יום וצוברת הפסדים שהזוכה במכרז בסופו של דבר יצטרך להתמודד עמם. בנוסף, גם אחרי שזהות הרוכש תיקבע הוא יצטרך להתמודד עם תהליכי כניסה לתפקיד שיארכו זמן רב, כמו הזמנת סחורה מסין וסיכומי פרטי החוזים מול בעלי הנכסים ומול אופיס דיפו העולמית.

צחי פישבייןצילום: עופר וקנין

פרישת הקבוצה מפתיעה מאוד, בעיקר לאור העובדה שהקבוצה נחשבה עד לאחרונה למועמד הכמעט בטוח לזכייה במכרז על הרשת. זאת בעיקר לאחר שקבוצת מייסדי AM:PM ובעל השליטה בקרביץ הודיעו בשבוע שעבר כי הם מושכים את הצעתם לרכישת החברה. אולם כפי שנחשף באתר דה מרקר, ביום חמישי בערב הצטרף באופן מפתיע רני צים למירוץ על רכישת אופיס דיפו והציע הצעה טובה יותר.

צים, שהוא ואחיו עדי מכרו לאחרונה את 'כמעט חינם' לבעלי רשת ינות ביתן תמורת 350 מיליון שקל, הפך לדברי מקורבים בין רגע למועמד מוביל בשל היתרונות של הצעתו על פני ההצעות האחרות, בהן ההצעה של קבוצת פישביין-רוזנהויז. היתרון הגדול ביותר של ההצעה של צים, שעומדת על 36 מיליון שקל, הוא בסכום הגדול שהוא מוכן לשים במזומן - 21 מיליון שקל בעוד שהמתמודדים האחרים הציעו לשים 5 מיליון שקל במזומן בתוך 30 יום ו-5 מיליון שקל נוספים בתוך 90 יום.

מסיבה זו, כפי שזה מסתמן הנאמנים יתמכו בהצעה למרות שהגיעה אחרי שהנאמנים, עו"ד דוד פורר ועו"ד ישראל בכר, כבר המליצו לבית המשפט על רוכשים פוטנציאליים לחברה.

הקבוצה של מייסד אופיס דיפו בישראל צחי פישביין, מנכ"ל שופרסל לשעבר אפי רוזנהויז וחן למדן מנכ"ל חברת השילוח אוריין, הציעה 35 מיליון שקל. ההצעה של צים גם גבוהה בכשני מיליון שקל מהצעה זו משום שצים מוכן לשלם בעצמו את עלות הפינוי של סניפים מכבידים, בסכום מוערך של כחצי מיליון שקל, ואת הפיצוי הנוסף לעובדים שהשיגה עבורם עו"ד ליזה חדש, המוערך ב 500-700 אלף שקל. זאת בעוד פישביין ורוזנהויז אמרו כי תשלומים אלה ירדו מקופת הנאמן.

הצעה נוספת היא של אבי מלכה, בעלי רשתות האופנה ml וג'אמפ, בליווי משקיע שזהותו טרם ידועה, שהציע 42.7 מיליון שקל. ההצעה של צים אומנם נמוכה משל מלכה אך היתרון שלה הוא הסכום הגדול שצים מתחייב לשלם במזומן והעובדה כי מלכה לא זכה להמלצתו של הנאמן עו"ד ישראל בכר, שמונה לתפקיד מתוקף היותו בא כוחה של מזרחי טפחות, הנושה הגדול של החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker