הפניקס משתלטת על סוכנות ההסדרים אגם לידרים

החברה קונה את חלקם של משה ששון ויצחק עוז (40%) אך השניים ימשיכו לנהל את הסוכנות ■ בשבוע שעבר השתלטה הפניקס על סוכנות קלע ■ שתי הרכישות בוצעו בעקבות הרפורמות בחיסכון ארוך הטווח

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> חברת הפניקס דיווחה ביום שישי כי היא הגיעה לסיכום סופי עם שותפיה בסוכנות ההסדרים אגם לידרים על רכישת חלקם (40%), וכעת היא תחזיק בבעלות המלאה. מחיר הרכישה ייקבע על ידי מינוי שני מעריכי שווי חיצוניים שיהיו מקובלים על שני הצדדים.

בכך בא לסיומו משא ומתן שהחל באפריל 2012, אז הודיעו משה ששון ויצחק עוז כי בכוונתם לממש את אופציית מכר שברשותם. בהבנות שפורסמו ביום שישי סוכם כי ייחתמו עם השניים הסכמי ניהול חדשים. הפניקס הוסיפה כי דיווחה על המשא ומתן כעת מאחר שהיא מתעתדת לגייס מהציבור 200 מיליון שקל באג"ח.

אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס
אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס

מתחילת השנה נכנסו לתוקפן כמה תקנות כחלק מהרפורמה שהוביל הממונה על הביטוח, עודד שריג. בין השאר ייאסר על חברות הביטוח למכור פוליסות ביטוחי המנהלים במתכונתן הישנה, שהיו עד כה לב פעילות השיווק של סוכני הביטוח והניבו לסוכנים עמלות שמנות. תקנה נוספת היא הורדת התקרה המותרת לדמי הניהול הנגבים בקופות הגמל מ-2% מהצבירה ל-1.1%. לתקנות אלה השפעה ישירה על רווחיות סוכנויות הביטוח ונראה כי הן מנצלות את תקופת הביניים כדי לממש חלק מאחזקותיהן.

אגם לידרים היא סוכנות ההסדרים הפנסיונית הרביעית בגודלה. באוגוסט 2012 אמר ששון, מנכ"ל משותף ובעלים בסוכנות, כי בעקבות הרפורמות, הסוכנויות יצטרכו לשקול אם להמשיך לטפל בלקוחות קטנים ופחות רווחיים: "אם פעם היינו מקבלים כל אחד, נצטרך לשקול כל ומעסיק בנפרד". לדבריו, אגם דווקא מצפה לצאת נשכרת מהמצב, מאחר שבעקבות יציאת סוכנויות קטנות ובינוניות מהשוק, יעברו אליה מעסיקים.

רכישת אגם לידרים מצטרפת לרכישת סוכנות ההסדרים קלע בתחילת השבוע שעבר על ידי הפניקס. הפניקס, שהחזיקה ב-85% מקלע, רכשה את אחזקותיו של המנכ"ל והמייסד עקיבא קלמן (15%) ונהפכה לבעלים היחיד. על פי הערכות, הסכום ששילמה הפניקס הסתכם במיליוני שקלים בודדים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker