דנקנר מצטייד במזומנים: דסק"ש תממש מניות סלקום, כור ונכסים ובנין

המהלך נועד להרגיע את מחזיקי האג"ח של כור שזימנו אסיפה דחופה ליום ראשון, בכדי לדון ביכולתה לעמוד בחובות כלפיהם, כמו גם בתשלומים של 600 מיליון שקל שהיא תאלץ לבצע השנה

שלי אפלברג
שלי אפלברג

נוחי דנקנר מתחיל להצטייד במזומנים ולממש אחזקות בחברות הבנות של קבוצת אי.די.בי. כעת, הודיעה חברת דסק"ש שבכוונתה למכור בימים הקרובים בעסקות מחוץ לבורסה אחוזי מניות בודדים של חברות סלקום, כור תעשיות ונכסים ובנין בהיקף כולל של עד 150 מיליון שקל. המהלך נועד להרגיע את נושי החברה כי חברת האחזקות תעמוד בתשלומיה הצפויים.

היקף המכירה של סלקום יהיה בתמורה של עד 55 מיליון שקל - כ-1.9% מההון המונפק של סלקום. היקף המכירה של כור תעשיות יהיה עד 65 מיליון שקל - כ-2.5% מההון של כור, והיקף התמורה הכוללת של נכסים ובנין תהיה עד 30 מיליון שקל - כ-2.4% מהון המניות של החברה. החברה הבהירה כי אין כל ודאות באשר להשלמת המהלך.

צילום: אייל טואג

סך חובותיה של דסק"ש מסתכמים ב-5.8 מיליארד שקל. כיוון שהנכסים בחברות הבנות לא משועבדים, נוח לה לממש אחזקות בשביל לעמוד בתזרים המזומנים הצפוי לתשלום החובות. נזכיר כי כיום מחזיקה דסק"ש ב-43.6% מהון המניות המונפק וכ-47% מזכויות ההצבעה בסלקום, כ-70% מהון המניות המונפק ומזכויות ההצבעה בכור וכ-79% מהון המניות המונפק ומזכויות ההצבעה בנכסים ובנין.

חברת האחזקות דסק"ש אמורה לשלם לבעלי האג"ח שלה 600 מיליון שקל באפריל הקרוב, כאשר בקופתה יהיו כ 500 מיליון שקל בלבד. החברה מקווה כי באמצעות המימושים, החברה תצליח לעמוד בהתחייבויות למחזיקי האג"ח בזמן. 

דסק"ש התחילה את שנת 2013 עם 780 מיליון שקל בקופתה. היא שילמה לאג"ח ט 223 מיליון שקל, ועליה לעמוד בתשלום נוסף של 98 מיליון שקל לבנקים עד סוף השנה. אם יקוזזו הוצאות המטה של 10 מיליון שקל ברבעון, ניתן יהיה לראות כי קופתה התכווצה אל מתחת לסכום שהיא חייבת. כמו כן בתזרים המזומנים אותו פרסמה החברה היא בנתה על דיווידנדים של 257 מיליון שקל אשר לא הגיעו מחברות הבנות.. 

ב-18 באפריל החברה תצטרך לשלם תשלום קרן וריבית של 575 מיליון שקל לסדרה ד' - הגדולה מבין 6 הסדרות של האג"ח שהנפיקה. כלל החובות לסדרה מסתכמות ל-2 מיליארד שקל. בנוסף, לחברה תשלום של 22 מיליון שקל לסדרה הקטנה ב', בו היא אמורה לעמוד באפריל הקרוב.

כמו כן, לחברה תשלומים של כ-98 מיליון שקל לגופים הבנקאיים שתצטרך לשרת במהלך שנת 2013. סך חובותיה למערכת הבנקאית מסתכמים ל-783 מיליון שקל. כחלק מההסכמות אליהן הגיעה עם הבנקים המלווים, התחייבה דסק"ש לא לשעבד את נכסיה, לכן, היא יכולה כעת רק למכור אותם ולא לגייס חוב נוסף בתמורה לשיעבודים חדשים.

המהלך מתבצע על רקע אסיפת בעלי האג"ח הדחופה של החברה הבת של דסק"ש, כור, אותה דרשו מחזיקי האג"ח, המודאגים מכך שעסקת המכירה של כלל ביטוח לכור תגרום לכך שלא יהיה לה מספיק כסף בשביל לעמוד בחובותיה כלפיהם.

חברת האם של דסק"ש אי.די.בי פיתוח נמצאת כעת בסכסוך עם מחזיקי האג"ח המעוניינים להשתלט על נכסים עקב חובות של 4.2 מיליארד שקל שהם פוחדים שלא יוחזרו להם. גם אי.די.בי אחזקות נמצאת כעת במו"מ על הסדר, בשל חובות של 1.7 מיליארד שקל שלא תוכל לשלם באופן מלא למחזיקים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker