ת"א 25 התחזק השבוע ב-2.8%; מדד הביטוח זינק ב-8.1%

היום עלה ת"א 25 ב-0.6% ■ מדד הבנקים התחזק ב-1.4% ■ אג"ח מסדרה ג' של אלביט הדמיה צנחו היום עד 7.4% ■ אלקו הוסיפה 5.3% ■ טבע ירדה ב-1% לאחר הדו"חות

ערן אזרן
ערן אזרן

יום המסחר האחרון לשבוע התנהל בעליות שערים, על רקע המגמה החיובית אמש בוול סטריט ופערי ארביטראז' חיוביים. בתקופה האחרונה ניכרת התאוששות בבורסה המקומית, בין היתר בעקבות חזרתו של הציבור הרחב להשקעות בשוק ההון, בעיקר דרך קרנות הנאמנות.

ת"א 25 עלה ב-0.6%, ות"א 100 הוסיף 0.4%. מדד ת"א בנקים טיפס ב-1.4%, ומדד נדל"ן 15 התחזק ב-0.5%. מדד יתר 50 הוסיף 1.5%. בלטה במסחר, מניית אלקו שעלתה ב-5.3%, על רקע הפרסום כי החברה תנסה להנפיק את הנדל"ן בארה"ב לפי שווי של מיליארד דולר. כן בלטה מניית טבע, שירדה כ-1% לאחר פרסום הדו"חות הרבעוניים. מחזור המסחר היומי הסתכם במיליארד שקל.

בסיכום שבועי, מדד ת"א 25 עלה ב-2.8%; מדד ת"א 100 התחזק ב-3.3%, מדד הבנקים עלה ב-5.3%, ןמדד נדל"ן 15 עלה ב-3.2% בלט במיוחד מדד הביטוח, שזינק ב-8.1%.

"שוק המניות מתאפיין בעליות במניות הקטנות והבינוניות", הסביר אסף שאול, סמנכ"ל השקעות אלפא פלטינום קרנות נאמנות. "נראה כי המשקיעים מאמינים בשוק המניות המקומי ולכן בוחרים להצטרף למניות הקטנות שמתוך ניסיון העבר בד"כ עולות בשיעור חדים ביותר בהשוואה למניות הגדולות".

עוד מניות בולטות

לקראת סיום המסחר הודיעה דסק"ש מקבוצת אי.די.בי שבכוונתה למכור בימים הקרובים בעסקות מחוץ לבורסה אחוזי מניות בודדים של חברות סלקום, כור תעשיות ונכסים ובנין בהיקף כולל של עד 150 מיליון שקל. המהלך נועד להרגיע את נושי החברה כי חברת האחזקות תעמוד בתשלומיה הצפויים.

היקף המכירה של סלקום יהיה בתמורה של עד 55 מיליון שקל - כ-1.9% מההון המונפק של סלקום. היקף המכירה של כור תעשיות יהיה עד 65 מיליון שקל - כ-2.5% מההון של כור, והיקף התמורה הכוללת של נכסים ובנין תהיה עד 30 מיליון שקל - כ-2.4% מהון המניות של החברה.

חברת התרופות הישראלית טבע רשמה רווח מתואם Non GAAP של 1.1 מיליארד דולר ברבעון הרביעי, כלומר 1.32 דולר למניה - ירידה של 19% בהשוואה לרווח המתואם ברבעון המקביל ב‑2011. ממוצע תחזיות האנליסטים היה לרווח מתואם של 1.33 דולר למניה. הכנסותיה של טבע הסתכמו ב-ב‑5.24 מיליארד דולר - ירידה של 7.5% לעומת הרבעון המקביל ב‑2011.

מניית אזורים התחזקה ב-1.5% בתגובה להתפטרות המנכ"ל, אופיר גרינברג. החברה דיווחה במהלך הלילה כי גרינברג יוחלף על ידי דרור נגל, כיום דירקטור פעיל באזורים ויו"ר מנורה-מבטחים קרנות נאמנות ועדת ההשקעות של איילון ניהול קופות גמל, ולשעבר מנכ"ל הפניקס השקעות.

מניית רציו ירדה ב-2%, בתגובה לפרסום כי העסקה למכירת 30% מהזכויות במאגר הגז הטבעי לווייתן לידי ענקית הקידוחים וודסייד האוסטרלית, תידחה בכמה חודשים. הסיבה, ככל הנראה, היא אי הבהירות הרגולטורית בשאלת היקף יצוא הגז שתתיר ישראל ליזמים. עם זאת, העסקה צפויה להיחתם באופן סופי לאחר הקמת הממשלה ואישור המלצות ועדת צמח.

בנק הפועלים מימש את האיום וחילט 80.8 מיליון שקל מפיקדון בנקאי של חברת הנדל"ן והספנות המסובכת קמור. החברה, שנשלטת על ידי דני ברנר, חייבת לבנק כ-90 מיליון שקל, הכוללים את ההלוואה ועמלת פירעון מוקדמת של 9.5 מיליון שקל. לאחר הקיזוז נותר בבנק פיקדון של 4.2 מיליון שקל.

קבוצת משקיעים שבראשה עומד איש העסקים אבי צמח, דמות מוכרת בשוק הנדל"ן הישראלי, מחברת ניו סיטי המתמקצעת בשיפוץ בניינים ישנים ובפרויקטים של תמ"א 38, חתמה בימים אלה על הסכם עקרונות להצטרפות לגרעין השליטה בפרימיום ביחד עם בעלי השליטה רות עופר (46%) ונמרוד רינות (17%).

השוק הסולידי

בגזרת השוק הסולידי, מדדי איגרות החוב הקונצרניות - התל בונד - רשמו עליות של 0.1%. בלטו במסחר איגרות החוב של אלביט הדמיה, שנפלו 7.4% (סדרה ג') ועלו לתשואת "זבל" של 69%. הירידות באג"ח של אלביט הדמיה נבעו מהחלטתו של בעל השליטה מוטי זיסר לפתוח בהליך של הסדר חוב עם המחזיקים.

בתוך כך, מחזיקי האג"ח של החברה הבת פלאזה סנטרס, הצליחו לעצור, ללא כל הליך משפטי, חלוקת דיווידנד של 30 מיליון יורו שהחברה ביקשה לחלק לבעלי מניותיה, ובכללם לחברה האם אלביט הדמיה. ב-2013 אמורה פלאזה לפרוע למחזיקי האג"ח 700 מיליון שקל, כשבקופתה מצויים 320 מיליון שקל בלבד. סך חובותיה של החברה למחזיקי האג"ח - 1.3 מיליארד שקל.

איגרות החוב של אי.די.פי פיתוח (סדרה ז') ירדו עד 4.5%, ונסחרו בתשואת "זבל" של 29%. מחזיקי אגרות החוב של אי.די.בי פיתוח (סדרות ז- י) ייפגשו ב-14 לחודש לדיון בהסדר חוב כולל לחברה. המחזיקים ידונו האם להסמיך את הנציגות לדון בהסדר מול אי.די.בי אחזקות.

קבוצת אי.די.בי מסרה אתמול בתגובה כי "אידי.בי פיתוח יכולה לעמוד בהתחייבויותיה לטווח ארוך. "בנסיבות אלה אנו סבורים כי הנושאים המועלים על סדר יומן של אסיפות מחזיקי האג"ח – מיותרים", נמסר.

בגזרת איגרות החוב הממשלתיות נרשמו עליות שערים. אג"ח ממשלתית שקלית ל-10 שנים ירדה ב-0.01%. האג"ח נסחרות בתשואה של 4.07%. אג"ח לתקופה דומה צמודה למדד ירדה ב-0.1%, ועלתה לתשואה של 1.47%.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכםמדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker