קבוצת משקיעים בראשות אבי צמח תצטרף לגרעין השליטה בפרימיום

על הקבוצה להעביר 2.5 מיליון יורו בשבוע הקרוב; צמח: "למרות הבעייתיות של החברה נוכל להפתיע את השוק"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

קבוצת משקיעים שבראשה עומד איש העסקים אבי צמח, דמות מוכרת בשוק הנדל"ן הישראלי, מחברת ניו סיטי המתמקצעת בשיפוץ בניינים ישנים ובפרויקטים של תמ"א 38, חתמה בימים אלה על הסכם עקרונות להצטרפות לגרעין השליטה בפרימיום ביחד עם בעלי השליטה רות עופר (46%) ונמרוד רינות (17%).

חברת סנטרל יורופיאן (CEE) שנמצאת בבעלות מלאה של פרימיום הבורסאית ועוסקת בנדל"ן ובמלונאות במזרח אירופה, נקלעה לקשיים במשבר של 2008, שנגס במיוחד בשווי הנדל"ן במזרח אירופה. צמח, שיצא לסיבוב במזרח אירופה במטרה לרכוש פורטפוליו של נכסים שהגיעו לבנקים לאחר שחברות רבות פשטו את הרגל, הכיר דרך חברים משותפים את רינות - ומשם התגלגלה העסקה.

קרקוב, פוליןצילום: אי–פי

"למרות הבעייתיות של החברה, אני מאמין בצוות הניהול שלה ונוכל להצעיד אותה קדימה תוך כדי השבחת הנכסים ולהפתיע את השוק" מסביר צמח, שלפני העסקה המתגבשת ביקר כבר פעמיים בסרביה בסלובקיה ובהונגריה במטרה לאתר נכסי נדל"ן ומאמין שיש תמיכה חיובית מצד נציגות איגרות החוב של החברה.

בכדי שההסכם בין הצדדים ייצא לפועל, על קבוצת המשקיעים של צמח להעמיד "דמי רצינות" תוך שישה ימים במזומן או בערבות בנקאית אוטונומית בסכום של 2.5 מיליון יורו (כ-12 מיליון שקל) בחשבון על שם אבי צמח שיופקד בבנק הפועלים.

בתמורה יקבלו קבוצת המשקיעים של צמח כ-43.2% ממניות פרימיום (בלא דילול), ולאחר השלמת העסקה תחזיק קבוצת השליטה בכ-80% ממניות פרימיום.

בנוסף, קבוצת המשקיעים התחייבה להעמיד ערבות בנקאית של 37 מיליון שקל לתקופה של שנתיים שייעודה השלמת הסדר בין CEE לבין נושיה. סכום הערבות ייחשב כהלוואת בעלים של קבוצת המשקיעים לחברה ותישא ריבית של 12% והוא ניתן כנגד שיעבוד של נכסי פרימיום מדרגה ראשונה, בהם 51% מרשת חנויות המחשבים "אייבורי".

לסנטרל יורופיאן יש איגרת חוב של בהיקף של 107 מיליון שקל ערך נקוב, שנושאת תשואה של 1,000% המשקפת אי יכולת לעמוד בתשלום חובותיה לנושים. למרות דין ודברים עם הנציגויות השונות בדבר תספורת של 60%, היא עדיין לא יצאה אל הפועל. המוסדיים - פסגות והראל - מחזיקים כ-8 מיליון שקל ערך נקוב כל אחד ונחשבים למחזיקים הגדולים מבין המוסדיים, תוך שבתי ההשקעות, מיטב, אלטשולר שחם, מגדל שוקי הון ואקסלנס מחזיקים בכ-2-3 מיליון שקל ערך נקוב כל אחד.

ראשי החברה מציינים חדשות לבקרים כי חלופת הפירוק לא עדיפה, שכן מימוש נכסים מהיר ישלם רק את החוב הבנקאי ולא יניב תשואה משמעותית עודפת בשעה שההסדר יאפשר לייצר עודף מזומנים ולהשביח את הנכסים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker