דש-מיטב מצמצמים את פערי השכר: 40 מנהלים הפחיתו שכר ב-20%

רגע לפני המיזוג הגדול של בתי ההשקעות דש ומיטב, מפרסמות ההנהלות של שני הגופים את מצבת העובדים שיועסקו בחברה: 80 עובדים יפוטרו (40 כבר פוטרו) 110 יפרשו מרצון (עשרות כבר פרשו)

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

רגע לפני המיזוג הגדול של בתי ההשקעות דש ומיטב, מפרסמות ההנהלות של שני הגופים את מצבת העובדים שיועסקו בחברה. לפי התמונה המצטיירת, מצבת כוח האדם בשני הגופים תצטמצם בכ-190 עובדים כאשר 80 עובדים יפוטרו ו-110 יפרשו מרצון (40 עובדים כבר פוטרו ועשרות כבר פרשו מרצון).

החברה הממוזגת צפויה להעסיק בסיום התהליך כ-680 עובדים. כמחצית מהעובדים בחברה הממוזגת יהיו עובדי דש לשעבר וכמחציתם עובדי מיטב לשעבר, בדומה למצב המוצא טרם ההודעה על המיזוג.

אילן רביב, מיטבצילום: אמיל סלמן

במסגרת מהלכי כוח האדם המיושמים בבית ההשקעות, נבנה מידרג שכר חדש, במטרה לצמצם את פערי השכר בבית ההשקעות. במסגרת מהלך הפחתת השכר, הודיעו אלי ברקת (יו"ר הקבוצה), צבי סטפק (יו"ר בית ההשקעות) ואבנר סטפק (סגן יו"ר הקבוצה) על הפחתת כ-20% מעלות העסקתם באופן יזום.

בנוסף, הסכימו 40 מנהלים להפחתת שכר של כ-20% בממוצע. עלות השכר הממוצעת של המנהלים טרם ההפחתה היתה כ-750 אלף שקל בשנה. בנוסף, הנהלת הגוף הממוזג תבצע מהלך חד פעמי של העלאת שכר, במסגרתו כל העובדים במשרה מלאה, ששכרם החודשי הכולל ברוטו עד 8,000 שקל, יהנו מתוספת שכר של 5%-10%.

אילן רביב, המנכ"ל המיועד של מיטב-דש: "המהלכים שננקטו יובילו להקטנת פערי השכר בחברה, ומשקפים את ראיית העולם החברתית שלנו. אני מאמין שיצירת חברה שוויונית יותר תועיל ללקוחותינו, לעובדינו ולבעלי המניות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker