אלעד קנדה מכרה 1,000 דירות בטורונטו במיליארד שקל

החברה מקימה בימים אלה שלושה מתוך תשעה בנייני מגורים בפרויקט ■ לפני שלושה שבועות השלים יצחק תשובה את מחיקת החברה מהמסחר לפי שווי של 1.87 מיליארד שקל ■ מנכ"ל החברה: "אנחנו תרים אחר פרויקטים אטרקטיביים נוספים בקנדה ובארה"ב"

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

>> שלושה שבועות לאחר שהשלים יצחק תשובה את מחיקתה של אלעד קנדה שבשליטתו מהמסחר בתל אביב, השלימה החברה מכירה של אלף דירות בפרויקט אמרלד סיטי בטורונטו, קנדה, תמורת 1.1 מיליארד שקל.

שי ברוורמן, מנכ"ל אלעד קנדהצילום: ישראל הדרי

מדובר בפרויקט של דירות יוקרתיות בלב טורנטו, שיכיל תשעה מגדלים שבהם צפויים להיבנות 2,530 דירות למכירה ו-184 דירות להשכרה. החברה נמצאת בשלבי הקמה של שלושה מגדלים ראשונים הכוללים 1,210 יחידות דיור. הקמת שלושת המגדלים הראשונים צפויה להסתיים ב-2014.

"פרויקט אמרלד סיטי בטורנטו הוא אחד הפרויקטים היפים והגדולים הנבנים כיום בקנדה", אמר מנכ"ל אלעד קנדה, שי ברוורמן. לדבריו, "מיקום הפרויקט ואיכותו הם הגורמים העיקריים בשיווק הדירות ומכירתם. ב-2012 פעלנו רבות לקידום פעילות הייזום והשיווק של פרויקטי החברה בטורנטו ובמונטריאול. במקביל אנחנו תרים אחר פרויקטים אטרקטיביים נוספים בקנדה ובארה"ב".

אלעד קנדה פועלת בקנדה ובארה"ב ברכישה ופיתוח נכסים מניבים בתחומי המשרדים, המסחר, התעשייה, המגורים והדיור המוגן. לפני שלושה שבועות השלים תשובה את מחיקת החברה מהמסחר לפי שווי של 1.87 מיליארד שקל - 5% פחות מהשווי שלפיו הונפקה לפני שנתיים.

אלעד קנדה תמשיך לדווח על תוצאותיה לבורסה מתוקף היותה חברת אג"ח. לחברה יש סדרה אחת בהיקף של 175 מיליון שקל, הנסחרת בתשואה לפדיון יציבה של 5.4%. ההון העצמי שלה מסתכם ב-2.1 מיליארד שקל - יותר משוויה בעת המחיקה מהמסחר. הפער מיוחס לסחירות הנמוכה שהיתה במניה בממוצע יומי, 160 אלף שקל, וייתכן שהדבר גם משקף אכזבה של הציבור מתשובה על רקע הסדר החוב בחברת דלק נדל"ן.

בתשעת החודשים הראשונים של 2012 רשמה החברה רווח נקי של 29 מיליון דולר קנדי, קצת יותר מפי שניים מהרווח בתקופה המקבילה. מקור השיפור ברווחיות החברה מיוחס למכירת נדל"ן להשקעה ורווחים שרשמה בעקבות עסקות בשיקאגו, לצד ירידה בהוצאות הנהלה וכלליות של החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker