הסכסוך העסקי בין ייני לגורביץ מתרחב מאולטרה אקוויטי לגילאון

גורביץ, שרכש 20% מאיגרות החוב של החברה, מעוניין לפסול את ההסדר ולקחת את החברה לפירוק, טוען כי ייני לא נותן מספיק תרומת בעלים בהסדר אותו הציעה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

הסכסוך העסקי בין סוחר השלדים ירון ייני לאיש העסקים יוסף גורביץ, בנו של מאיר גורביץ, מתרחב מחברת אולטרה אקוויטי לחברת גילאון. גילאון, שנשלטת על ידי ייני (10%) והחברה הציבורית די רום (45%), נדרשה על ידי גורביץ לפרסם הודעה הקוראת למחזיקי איגרות החוב להתכנס ב-7 בפברואר ולהצביע האם למנות נציגות חדשה ועו"ד שינהלו מחדש משא ומתן מול החברה על הסדר, או לחילופין ינקטו בכל הצעדים הדרושים לצורך הגנה על זכויות מחזיקי איגרות החוב.

גילאון, ששולטת על החברות הציבוריות תשואה 10 ואינטרקולוני, נקלעה למשא ומתן על הסדר בשל חובות של 25 מיליון שקל למחזיקי איגרות החוב, אותם לא הצליחה לשלם במועד לפי תנאי האיגרת. על פי הדו"חות של הרבעון השלישי, לחברה גירעון של 294 אלף שקל בהון העצמי וגירעון של 19.7 מיליון שקל בהון החוזר, לצד הפסד המיוחס לבעלי המניות של 17 מיליון שקל.

ירון ייניצילום: תומר אפלבאום

לאחר שדחו המחזיקים מסדרה ב' את ההסדר אותו הציעה החברה, הצליחו הצדדים לגבש הסדר אחר. לאחר שבית המשפט קבע כי אין צורך למנות מומחה שיבדוק את ההסדר, הוא היה אמור לעלות להצבעה, אך רגע לפני ההצבעה פירסם גורביץ הצעת רכש לאיגרות החוב והצליח להשתלט על 20% מאיגרות החוב שבמחזור. בכך הצליח גורביץ ליצור גוש חוסם המונע קבלת הסדר ללא הסכמתו באסיפה.

במכתב אותו כתב לחברה עו"ד רונן ציטבר המייצג את גורביץ נטען כי בהסדר אותו הציעה החברה אין תרומת בעלים משמעותית ולפיכך בגלל שהנכסים אותם הסכימה לשעבד הינם נכסי החברה עצמה, אין טעם להסכים לדחיית התשלום ללא תוספת ריבית והזרמה משמעותית, שכן במצב הנוכחי החברה שייכת למחזיקי איגרות החוב.

נראה כי גם ייני וגם גורביץ חושבים כי ניתן יהיה לראות תשואה מנכסי הנדל"ן של אינטרקולוני. בנוסף, נראה כי המאבק הבלתי פוסק ביניהם ישפיע על גורל החברה - האם היא בדרך להסדר חוב או לפירוק. יהיה מעניין לראות את התפתחות העניינים, כשלמעשה זאת הפעם הראשונה בה בוחר משקיע ישראלי לרכוש איגרות חוב של חברה שנסחרת ברשימת השימור כדי ליצור בלוק חוסם ולהשפיע על תוצאות המשא ומתן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker