ת"א סיימה ביציבות: בריינסווי הוסיפה 4%

כן פייט קרסה ב-24% ■ ת"א 25 סיים ביציבות ללא שינוי מאתמול ■ בזק הגיבה בירידה של 1.5% לתקלות בחברה הבת פלאפון ■ ביוקנסל זינקה ב-52% בעקבות תוצאות טובות לניסוי בתרופתה

אורן פרוינד
אורן פרוינד

עוד יום מסחר דליל בבורסה בת"א: הדיווחים על פעילות צה"ל בלבנון לא השפיעו יתר על המידה על המדדים המובילים שסיימו ביציבות תוך נטייה לעליות שערים קלות. מחזור המסחר  הסתכם בכ-966 מיליון שקל, נמוך מהממוצע. מניית בזק הגיבה בירידה של 1% לתקלות אמש בחברה הבת פלאפון

מדד ת"א 25 נחתם ללא שינוי; מדד ת"א 100 סיים בעלייה של 0.1%; מדד ת"א בנקים הוסיף 1.5% ומדד נדל"ן 15 התחזק ב-0.1%. בבילון איבדה 3.5% הבוקר והשלימה ירידה של 6% מתחילת החודש. כן פייט קרסה ב-24% על רקע גיוס ההון. ביוקנסל זינקה ב-52% בעקבות תוצאות טובות לניסוי בתרופתה.

רשות המיסים: נגבה 6 מיליארד שקל מהון שחור

"ההון השחור בישראל נאמד בעשרות מיליארדי שקלים ואולי יותר מזה. במסגרת המלחמה שרשות המסים מכריזה היום על ההון השחור, אנו מתכוונים לגבות השנה עוד 2 מיליארד שקל, ובכל אחת מהשנים הבאות עוד 6 מיליארד שקל" - כך אמר אתמול במסיבת עיתונאים בירושלים, מנהל רשות המסים, דורון ארבלי, בה הגיש דו"ח סודי של רשות המסים למלחמה בהון השחור, לשר האוצר יובל שטייניץ.

היום פותחת רשות המסים במבצע, הכולל פרסומות בתקשורת האלקטרונית והכתובה, נגד העלמות מס. לדברי ארבלי, סך ההון השחור בישראל מסתכם בעשרות רבות של מיליארדי שקל ואף יותר מכך. הוא ציין כי במסגרת מבצע של גילוי מרצון של רשות המסים, הצהירו 1,400 ישראלים כי בחשבונות הבנק שלהם בחו"ל נמצאים כ-13 מיליארד שקל.מדדי בורסת תל אביב
   ת"א 25                                                     ת"א 100
   מדד הבנקים                                             מדד נדל"ן 15
הגרפים מציגים את ערכי המדדים נכון ליום קריאת הכתבה

מניות במרכז

הנציגות המשותפת של מחזיקי איגרות החוב הארוכות באלביט הדמיה , הנשלטת על ידי מוטי זיסר, נקבעה. מסתמן כי עופר גזית, שמואל אשל ואדוארד קלר ייאלצו להילחם עבור המחזיקים על חובות של יותר מ-2 מיליארד שקל, ומשרד עוה"ד קליר בנימין ייצג אותם אל מול החברה שגם חייבת לבנקים עוד 300 מיליון שקל.

זעם בחסידות חב"ד לנוכח קישור שמו של הרבי מלובביץ' לפעילותה של שפע ימים , חברת חיפושי היהלומים בנחל הקישון. "נעשה שימוש בשמו של הרב לקידום עסקים פרטיים", התרעמו גורמים בכירים בחסידות בשיחה עם TheMarker. "הרבי מעולם לא אמר שיש יהלומים ליד חיפה. מדובר בסך הכול בפרשנות של איש עסקים לכמה משפטים שאמר בעבר"

חברת סאמיט , זרוע הנדל"ן של איש העסקים זהר לוי (45%) וכלל ביטוח (8%), תבצע בימים הקרובים עסקת מימון מחדש(Refinance) לנכסיה בגרמניה בהיקף של 2 מיליארד שקל (400 מיליון יורו), כך נודע ל- The Marker.

על רקע ירידה בשווי נכסיה והערכות הבנק הגרמני כי לא יוכל לגבות את מלוא החזר ההלוואה, תרכוש החברה בימים הקרובים רצועת חוב של 120 מיליון יורו בתמורה לסכום של 90 מיליון יורו, תספורת של 25% לבנק הגרמני. כתוצאה מכך תרשום סאמיט רווח הון של 30 מיליון יורו (150 מיליון שקל) ברבעון הראשון של 2013.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ