סאמיט של זהר לוי מתכוננת לעסקה אסטרטגית: גייסה 184 מיליון שקל

חברת הנדל"ן של זהר לוי (45%) וכלל ביטוח (8%) השלימה הבוקר הנפקת אג"ח חדשה ■ זהר לוי: "כספי הגיוס ישמשו אותנו בעסקה שהינה אסטרטגית ביותר עבור החברה הכוללת מימון מחדש של עיקר נכסיה בגרמניה"

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת סאמיט, זרוע הנדל"ן של איש העסקים זהר לוי (45%) וכלל ביטוח (8%) , השלימה הבוקר בהצלחה הנפקה ציבורית של איגרת חוב חדשה - סדרה ה'. בהנפקה גייסה החברה 184 מיליון שקל, מתוכם 163 מיליון שקל בשלב המוסדי. את ההנפקה הוביל קונסורציום חתמים בראשות כלל פיננסים, לידר הנפקות, ברק קפיטל, רוסאריו קפיטל, מיטב הנפקות, רקורד חיתום, מנורה חיתום, דש אייפקס ואיגוד חיתום.

סאמיט היא חברת נדל"ן מסחרי הפועלת בשוק הגרמני החל משנת 2004. בבעלות החברה 130 נכסים מניבים בהיקף כולל של כ-960 אלף מ"ר בגרמניה ובישראל. שווי הנכסים של סאמיט מסתכם בכ-4.3 מיליארד שקל נכון לרבעון השלישי של שנת 2012 . מלבד האג"ח החדשה, לחברה סדרה נוספת (ד') של 130 מיליון שקל, הנסחרת בתשואה לפדיון יציבה של 5.5%.

האג"ח החדשה מדורגת בדירוג של A3 על ידי מידרוג. האגרות עומדות לפירעון במהלך השנים 2019-2013 ב-14 תשלומים חצי שנתיים. המח"מ של איגרות החוב עומד על כ-3.7 שנים, והריבית שנקבעה במכרז ההנפקה היא 9% נומינלית שיקלית בהשוואה לריבית מקסימלית בשיעור של 9.38% שהציעה החברה למשקיעים. 

זוהר לוי, בעל השליטה ויו"ר סאמיט, אמר היום: "אנו שמחים על השלמת הגיוס. כספי הגיוס ישמשו אותנו בעסקה שהינה אסטרטגית ביותר עבור החברה הכוללת מימון מחדש של עיקר נכסיה בגרמניה, תוך הורדה דרמטית בשיעור המינוף על נכסים אלה, שיפור מבנה המאזן וגידול משמעותי בתזרים המזומנים. בכוונתנו להשלים את העסקה בתקופה הקרובה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker