הסיבוב של Plan B ואלכס רבינוביץ' על רוסטה גרין: מונסטו רוכשת את פעילות החברה ב-35 מ' ד'

העסקה לא תכלול את המזומן שבקופתה של רוסטה ולא את ההתחייבויות העתידיות בגין פיטורי עובדים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

ענקית הזרעים מונסנטו ממשיכה להרחיב את פעילותה בתחום הזרעים המהונדסים בישראל. מונסנטו תרכוש את פעילותה של חברת רוסטה גרין תמורת 35 מיליון דולר, כלומר כפול משווי החברה בבורסה.

העסקה שתתבצע באמצעות א.ב זרעים חברה בת שבבעלותה המלאה של מונסנטו, לא תכלול את המזומן שבקופתה של רוסטה ולא את ההתחייבויות העתידיות בגין פיטורי עובדים. בעקבות העסקה, תהפוך רוסטה גרין לשלד בורסאי שבקופתו 35 מיליון דולר.

רוסטה גרין עוסקת במחקר ופיתוח וזיהוי גנים יחודיים, שקרויים מיקרו אר.אנ.איי, לצורך השבחה גנטית או טיפוח צמחים. החברה מזהה רצפי מיקרו אר.אנ.איי לפיתוח זני צמחים כמקור לדלקים ביולוגיים, זיהוי רצפי מיקרו אר.אנ.איי לפיתוח זני צמחים לחקלאות וזיהוי רצפי מיקרו אר.אנ.איי לשימוש כסמנים גנטיים להשבחת צמחים.

מפעל זרעים של מונסנטוצילום: בלומברג

בעלי המניות העיקריים של רוסטה גרין הם Plan B שהיא שותפות של ברברה גולדמן ומארק גלפנד, שמחזיקים ב-40% ואלכס רבינוביץ' שמחזיק ב-28.4% ממניותיה של החברה. Plan B ואלכס רבינוביץ', שהוא מבעלי השליטה בחברת הביוטק אקס.טי.אל, משלימים סיבוב פיננסי נאה לאחר שניצלו בדצמבר 2011 את מצוקתה הפיננסית של החברה האם רוסטה ג'נומיקס ורכשו ממנה 50.03% ממניות רוסטה גרין תמורת 900 אלף דולר בלבד.

העסקה בוצעה 4 ימים בלבד לאחר שרוסטה גרין חתמה על הסכם עם חברת פיוניר מקבוצת דופונט לקידום פרוייקט של גילוי ואיפיון גנים מסוג מיקרו אר.אנ.איי בצמחי תירס וסויה בעלי פוטנציאל להגברת העמידות של צמחים אלו לתנאים של בצורת ועקת יובש, למשל בהפסקה ממושכת בין פרקי גשם, מכות חום ואדמות מליחות.

רוסטה גרין חתמה באפריל 2012 על הסכם עם חברת באייר הגרמנית לשיתוף פעולה בגילוי ואיפיון גנים מסוג מיקרו אר.אנ.איי בעלי פוטנציאל להגדלת העמידות ולהגדלת היבול בתנאי חיובש בצורת ואדמות מליחות.

מונסנטו מחזיקה גם ב-8.7% ממניותיה של אבוג'ן שפיתחה מערכת מחשוב לזיהוי רצפי גנים בעלי פוטנציאל להשבחת היבול של צמחים ועמידותם לתנאי יובש ומליחות. מונסנטו השקיעה באבוג'ן 18 מיליון דולר ב-2008 ובידי אבוג'ן אופצית מכר לחייב את מונסנטו לרכוש ממנה מניות ב-12 מיליון דולר, שניתנת למימוש מפברואר ועד אוגוסט 2014 במחיר של 12 דולר למניה, גבוה ב-130% ממחירה הנוכחי של המניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker