לאומי מזהיר: "קיים סיכון להמשך התיקון בשוק המניות המקומי"

"הדבר המשתקף גם בעליית סטיות התקן הגלומות בחוזים על מדד המעו"ף", הסבירו כלכלני הבנק הבוקר ■ "בהתחשב ברמות המחירים אליהן טיפסו חלק ניכר ממניות המעו"ף, בעת הנוכחית אנו מעדיפים השקעה במניות השורה השנייה על פני מניות השורה הראשונה"

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בטווח הקצר, מגמת המסחר בבורסת אחד העם תושפע מהנעשה מעבר לים, אך גם מהעלייה בסיכון הגיאופוליטי המקומי ומהתוכנית הכלכלית של הממשלה החדשה שתקום - כך מעריכים הבוקר כלכלני בנק לאומי בסקירה השבועית שפרסמו. כלכלני הבנק מזכירים שההערכות הן שצפוי קיצוץ תקציבי בהיקף משמעותי, מה שעלול לדבריהם לפגוע גם בתוצאות חלק מהחברות.

במקביל, בבנק מזהירים כי קיים סיכון להמשך תיקון בשוק המניות המקומי. זאת, לאחר שבמהלך השבוע האחרון רשמו המדדים המובלים ירידות שערים חדות: מדד ת"א 25 איבד כ-1.7%, מדד הבנקים צלל ב-3%, מדד הגז והנפט ב-3.5% ומדד התקשורת ב-4.8%.

אגורות, מטבעות, מטבע, מט"ח, אגורה, שקל, שקלים

"הסיכון לתיקון משתקף גם מעליית סטיות התקן הגלומות בחוזים על מדד המעו"ף", הסבירו בבנק. "בהתחשב ברמות המחירים אליהן טיפסו חלק ניכר ממניות המעו"ף, בעת הנוכחית אנו מעדיפים השקעה במניות השורה השנייה על פני מניות השורה הראשונה".

כלכלני לאומי סוקרים את האירועים המרכזיים במהלך השבוע בבורסה וביניהם מציינים בין השאר את החולשה היחסית שאפיינה את המסחר בשוק המניות, עלייה ביתרות השורט בשבועות האחרונים, מגמה שלילית במסחר באג"ח הממשלתיות ובאפיק הקונצרני והיחלשות קלה של השקל.

ביחס לשוק איגרות החוב הקונצרניות, שרשם מאז חודש ספטמבר עליות חדות של עד כ-8%, מדגישים בבנק שיש להקפיד על בחירת אגרות חוב "בהן התשואה הצפויה הולמת את הסיכון. זאת, תוך התמקדות בחברות תזרימיות ובאג"ח בעלות מח"מ קצר (עד 3 שנים)". העליות החדות בחודשים האחרונים בענף הקטינו את התשואות בצורה משמעותית באג"ח הקונצרניות (בעקבות הביקושים הגבוהים), מה שדוחף יותר משקיעים אל אג"ח בסיכון גבוה יותר.

הבנק גם מתייחס לזינוק בהיקף ההנפקות האג"ח הקונצרניות שהסתכמו בינואר בכ-6 מיליארד שקל. "להערכתנו, מדובר בביטוי נוסף לעליית התיאבון לסיכון מצד המשקיעים. זו מתבטאת בין היתר בעלייה שחלה לאחרונה בהיקפי גיוסי קרנות הנאמנות המתמחות באפיק. נציין כי נוכחותן של קרנות אלו בולטת בקרב רשימת המשקיעים המסווגים הניגשים להנפקות, במיוחד באלו של החברות הלא-מדורגות ובאלו מדירוגי הביניים".

ביחס לאג"ח הממשלתיות, שגם הן נסחרות בתשואות נמוכות מאוד, ממליצים בבנק לקנות אג"ח בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) בינוני. זאת, "לאור התשואות הנמוכות בחלקו הקצר של העקום ורמת הסיכון במח"מ הארוך", הסבירו שם. באג"ח הממשלתיות הצמודות ממליצים בבנק לשמור על מח"מ ממוצע של 4-6 שני, וביחס לאג"ח השקליות ממליצים על מח"מ ממוצע של 3-5 שנים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker