ישי דוידי נכנס לאל על: קרן פימי תשקיע בחברה כ-40 מיליון דולר

בשלב הראשון תשקיע פימי 5 מיליון דולר בהקצאה של 5.7% ממניותיה של אל על לפי מחיר של 62.5 אגורות למניה ■ בשלב השני פימי תשקיע 30 מיליון דולר נוספים תמורת הקצאה של 180 מיליון מניות, שיגדילו את החזקתה ל-35.5%

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

קרן פימי שמנוהלת על ידי ישי דוידי מנהלת מו"מ להשקעה בחברת אל על. על פי מכתב הבנות שנחתם בין הצדדים, תשקיע פימי בשלב הראשון של העסקה 5 מיליון דולר בהקצאה של 5.7% ממניותיה של אל על לפי מחיר של 62.5 אגורות למניה שגבוה ב 37% ממחירה של המניה בבורסה. רכישת המניות בשלב הראשון משקפת פרמיה של 37% על מחירה של אל על בבורסה.

פימי תשקיע במקביל עוד 5 מיליון דולר ברכישת עוד 5.7% ממניותיה של אל על מידי חברת כנפיים שבשליטת משפחת בורוביץ'. בשלב השני של העסקה פימי תשקיע 30 מיליון דולר נוספים תמורת הקצאה של 180 מיליון מניות, שיגדילו את החזקתה באל על ל-35.5%, כך שפימי וחברת כנפיים יגבשו גרעין שליטה באל על שיחזיק ב-60% ממניותיה של אל על.

ישי דוידיצילום: דודו בכר

פימי תקבל שתי אופציות שיהיו ניתנות למימוש אם תבוצע ההשקעה בשלב השני. האופציה הראשונה ניתנת למימוש עד סוף יוני 2014 תמורת 10 מיליון דולר - הקצאה של 58 מיליון מניות שיהיו 7.65% ממניותיה של אל על. האופציה השנייה שניתנת למימוש עד סוף יוני 2016 היא השקעה של עוד 10 מיליון דולר ב-37.5 מיליון מניות במחיר של שקל למניה שיהיו 4.7% ממניות החברה. בתום שלושת השלבים פימי תחזיק ב-42% ממניותיה של אל על וכנפיים תחזיק ב 20% מהמניות.

התנאי הקריטי שיאפשר גיבוש שליטה משותפת באל על ואת השלב השני והמהותי בהשקעתה של קרן פימי באל על - 30 מיליון דולר - הוא חתימה על הסכם קיבוצי חדש עם עובדי אל על. מקורבים לפימי העריכו שאם כל בעלי העניין באל על: עובדים, בעלי מניות והנהלה יירתמו להצלחת החברה ויסכימו להסכם עבודה חדש שבו גם הנהלה ובעלי המניות יתרמו את חלקם, ניתן יהיה להפוך את אל על, שסובלת מהפסדים מתמשכים, לחברה שתרוויח באופן שיטתי למעט בארועים חריגים כמו מלחמה. גורמים בהנהלה מעריכים את עודף כוח האדם בחברה בכ-400 מיליון שקל.

יו"ר ועד עובדי אל על, אשר אדרי, אמר בתגובה: "אנו מקבלים כל בעלים חדשים שיבואו להזרים כסף כדי להבריא את החברה ולהשקיע ברכישת מטוסים, ציוד ופיתוח העובדים. את המהלך הזה רצינו תמיד, ואמרנו כי במידה שרוצים להבריא את החברה, חייבים להכניס הון ולא רק לבנות על גבם של העובדים. אנו נמצאים בעיצומו של מו"מ עם ההנהלה על ההסכם הקיבוצי - הדרישות שלנו לא השתנו ואנו מעוניינים במהלך שבו 3 רגליים: בעלים, הנהלה, והעובדים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker