מודיעין של סולטן גייסה עוד 30 מיליון שקל ל"גבריאלה"

החברה, שכבר גייס לפני כחודש 56 מיליון שקל, ביצעה הנפקת זכויות לבעלי יחידות ההשתתפות ובעלי האופציות הקיימים ■ עלות הקידוח הכוללת נאמדת ב-96 מיליון דולר (ללא מבחני הפקה)

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

שותפות חיפושי הגז והנפט מודיעין אנרגיה, שבשליטת צחי סולטן, דיווחה הבוקר כי השלימה גיוס נוסף של 30.3 מיליון שקל. החברה, שכבר גייס לפני כחודש 56 מיליון שקל, ביצעה הנפקת זכויות לבעלי יחידות ההשתתפות ובעלי האופציות שלה, במטרה לגייס מימון נוסף לקידוח ברישיון "גבריאלה". הקידוח, שעלותו הכוללת נאמדת ב-96 מיליון דולר (ללא מבחני הפקה), אמור להתבצע ברבעון השני.

במסגרת ההנפקה, מודיעין הציעה למחזיקי יחידות ההשתתפות והאופציות לרכוש יחידות השתתפות של מודיעין במחיר של 10 אגורות. מדובר על "דיסקאונט" משמעותי ביחס למחיר השוק, שעמד במהלך החודש האחרון של 15-19 אג'. ההטבה סייעה לחברה לזכות להיענות גדולה מצד המשקיעים – שעמדה על 99.6%.

צחי סולטןצילום: עופר וקנין

מודיעין מחזיקה כיום ב-70% מהזכויות ברישיון "גבריאלה", רישיון חיפוש גז ונפט הממוקם כ-19 ק"מ מהחוף אל מול חופי אשדוד. עומק הקידוח הסופי אמור להגיע ל-5,350 מטר, בעוד שעומק המים באזור עומד על 179 מטר בלבד. הסקרים הסיסמיים הצביעו על משאבים מותנים (שהוכחו) ל-128 מיליון חביות נפט, ומשאבים פרוספקטיביים (פוטנציאליים) למציאת 124 חביות נפט בהסתברות של 15%-24%.

עד סוף ספטמבר 2012 הושקעו ב"גבריאלה" כ-21 מיליון דולר, וסך עלות הקידוח המשוערת עומדת על 96 מיליון דולר (לא כולל מבחני הפקה). על מנת להשלים את המימון לקידוח מודיעין דיווחה לפני כשבוע כי היא עורכת מו"מ עם AGRהנורווגית והזדמנות ישראלית למכירת 20% מזכויותיה ברישיון. ככל שחלקה של מודיעין קטן יותר – כך שהמימון שהיא נדרשת להעמיד קטן יותר.

הכסף שגויס נועד לממן את חלקה של מודיעין בתשלום למפעילת הקידוח נובל דרילינג. נובל כבר קיבלה ממודיעין מכתב אשראי של כ-12 מיליון דולר (45 מיליון שקל) בתחילת החודש, והיא נדרשת להעמיד לה את יתרת הסכום ביחד עם שותפותיה לרישיון.

אחת מהשותפות שאמורות היא אדירה אנרגיה, המחזיקה כאמור ב-15% מהזכויות ברישיון. ואולם, ביום ה' האחרון אדירה הודיעה כי לא הצליחה לגייס את סכום המינימום בשתי הנפקות של מניות שביצעה בתל אביב ובקנדה. כתוצאה מכך, מודיעין נתנה לה ארכה של 5 ימים להעמיד את חלקה, אך נראה שאדירה לא תעמוד בהתחייבויותיה בעניין. ההערכות הן כי בקופתה של אדירה מיליוני דולרים בודדים.

מודיעין ציינה הבוקר בדיווח לבורסה, כי היא "בוחנת את השלכות אי הפקדת הכספים ואת הסעדים העומדים לרשותה". יש להדגיש, שלא בטוח שכישלונה של אדירה בהנפקה היא בשורה רעה למודיעין ולמשקיעיה, שכן מתוקף הסכמים שחתמה עם אדירה בשלבים מקדמיים הובטחו לחברה הטבות שונות, ובכללן תמלוגי על בשיעור של כ-10.5% מהחלק היחסי של מודיעין, ודמי ניהול של כ-4.25% מהחלק היחסי של מודיעין בהוצאות הרישיון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker