מזרחי עשוי להצטרף לבנק הפועלים בליווי פרויקט השוק הסיטונאי

עקב מגבלות רגולטוריות של הון ובשל רצון לפזר סיכונים, הפועלים מעוניין לצרף את מזרחי - שנמצא רחוק יותר ממגבלת החשיפה המירבית המותרת בענף הנדל"ן בכמה מאות מיליוני שקלים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק הפועלים עתיד לצרף את בנק מזרחי טפחות לליווי שלב א' בפרויקט השוק הסיטונאי בתל אביב. הפועלים, הנמצא תחת ניהולו של ציון קינן, נטל על עצמו חיתום מלא על ליווי שלב א' בפרויקט בהיקף של כ-1.4 מיליארד שקל.

ואולם עקב מגבלות רגולטוריות של הון ובשל רצון לפזר סיכונים, הפועלים מעוניין לצרף את מזרחי טפחות בניהולו של אלי יונס, שנמצא רחוק יותר ממגבלת החשיפה המירבית המותרת בענף הנדל"ן בכמה מאות מיליוני שקלים. מגבלת חשיפה המירבית המותרת מגיעה ל-22% מסך תיק האשראי. גם לדיסקונט הוצע להצטרף לעסקת המימון. ואולם לאחר בדיקות תמחור שערכו בדיסקונט הנטייה היא לא להצטרף בשלב זה לעסקה. ייתכן שבעתיד גופים מוסדיים ייכנסו לקונסורציום בראשות הפועלים.

השוק הסיטוניצילום: מוטי קמחי

הלוואה זו מצטרפת לאשראי של כ-730 מיליון שקל שהעניק הפועלים לפני יותר משנה לרבוע כחול נדל"ן מקבוצת אלון, הנמצאת בשליטת דודי ויסמן, שרגא בירן וארגון הקניות של הקיבוצים, ולשותפתה בפרויקט השוק הסיטונאי, גינדי השקעות, לצורך רכישת המתחם.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker