מגדל: 85 אלף שקל בחודש לבנו של אליהו ו-50 אלף שקל לאחיו

חברת הביטוח, שנרכשה לפני כ-3 חודשים על ידי שלמה אליהו, הודיעה כי תכנס אסיפת בעלי מניות לאישור השכר של בני המשפחה ■ סך עלות השכר הכוללת של אליהו הבן תעמוד על 1.7 מיליון שקל בשנה ■ האח יסתפק בכ-925 אלף שקל בשנה

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הביטוח מגדל מבקשת לאשר באסיפת בעלי המניות הקרובה שכר של 85 אלף שקל בחודש לעופר אליהו, בנו של בעל השליטה (69%) החדש שלמה אליהו, ושכר של 50 אלף בחודש לאחיו אליהו אליהו - כך דיווחה היום (ד') החברה לבורסה. במקביל מבקשת החברה לאשר את כהונתו של שלמה כדירקטור במגדל לצד שני בניו עופר וישראל. השלושה יכהנו בתפקיד ללא שכר.

אמש הודיעה מגדל כי דירקטוריון החברה החליט למנות את אליהו הבן (עופר) לתפקיד משנה למנכ"ל חברת הביטוח ולמנהל חטיבת עסקי ביטוח כללי (רכב, רכוש, דירות, חבויות וכו') וכן ביטוח משנה. התפקיד הוא בהיקף של 90% משרה. קודם לכן כיהן עופר כמנכ"ל אליהו ביטוח, שהוקמה על ידי אביו. החברה מתמחה בעיקר בביטוח כללי בתחום הרכב.

שלמה אליהוצילום: מוטי קמחי

סך עלות שכרו של אליהו הבן במגדל צפויה לעמוד על 1.763 מיליון שקל בשנה. השכר כולל מענק ("הפרשה") של 342 אלף שקל עבור 4 חודשי הסתגלות. כפי שמפרטת החברה, השכר אף כולל דמי הבראה, ימי חופשה, ימי מחלה, החזקת רכב, החזר הוצאות, הפרשות לפנסיה וביטוח אבדן כושר עבודה.

בתחילת חודש ינואר כבר מונה אליהו האח כמנהל עסקי ביטוח כללי במרחב מרכז של מגדל. עלות שכרו השנתית של אליהו האח, כפי שמבקשים לאשר באסיפה הקרובה, צפויה לעמוד על 952 אלף שקל. השכר כולל דמי הבראה, ימי חופשה, ימי מחלה, החזקת רכב, החזר הוצאות, הפרשות לפנסיה, ביטוח אבדן כושר עבודה והפרשות לקרן השתלמות.

מאחר שמדובר בעסקת בעלי עניין, נדרש אישור של רוב בעלי מניות המיעוט שאינם בעלי עניין אישי בהחלטות. במקביל לאישור השכר לבני המשפחה, אסיפת בעלי המניות נדרשת לאשר תשלום של 70 אלף שקל לדירקטור דן זיסקינד, כהשלמה לשכר הדירקטורים בגין 2011. סה"כ עלות שכרו השנתית של זיסקינד, שמכהן גם כחבר בוועדת ההשקעות, עומדת על 488 אלף שקל.

באוקטובר האחרון רכש אליהו, עד אז בעליה של אליהו חברה לביטוח, את מגדל - חברת הביטוח הגדולה בשוק הישראלי. עבור השליטה בחברה, שילם כ-3.55 מיליארד שקל לתאגיד ג'נרלי האיטלקי. לשם כך, העמיד הון עצמי של 1.2 מיליארד שקל ואת היתרה גייס בהלוואות. 2 מיליארד שקל קיבל מבנק לאומי תמורת מתן ערבות אישית, שעבוד של חלק ממניות מגדל ושעבוד של נכסים פרטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker