מריל לינץ': "קרנית פלוג - מועמדת חזקה להחליף את פישר"

האנליסטית מיי דואן ממריל לינץ' העריכה אתמול כי בנק ישראל יבצע הורדה נוספת בשיעור הריבית, לכדי 1.5% במהלך הרבעון השני של 2013

ערן אזרן

בבנק ההשקעות מריל לינץ' סבורים כי ד"ר קרנית פלוג, סגניתו של הנגיד המתפטר סטנלי פישר, היא "מועמדת חזקה לתפקיד". על פי הבנק, פלוג תוכל להבטיח המשך המדיניות של פישר בבנק ישראל בשל התקופה הארוכה בה שירתה בבנק תחת הנהגתו. כלכלני הבנק מדגישים כי הודעת פישר הביאה לעצבנות בשוק ההון, וזאת בשל מעמדו כעוגן של המדיניות הכלכלית הישראלית.

פלוג מונתה על ידי פישר כמשנה לנגיד באפריל 2011 והפכה לאישה הראשונה שמכהנת בתפקיד בכיר ביותר בבנק. פלוג הצטרפה לבנק ישראל ב-1988 ככלכלנית במחלקת המחקר, ולפני כן עבדה במשך 5 שנים בקרן המטבע הבינלאומית. בשנים 1996-1994 עבדה ככלכלנית בכירה בבנק הבין אמריקאי לפיתוח בוושינגטון. מזה כ-12 שנים היא מנהלת את חטיבת המחקר של בנק ישראל.

קרנית פלוגצילום: פתאל מיכל

מוקדם יותר היום גם פישר רמז במסיבת העיתונאים שערך, שפלוג מתאימה להיות היורשת שלו: "אני לא מתכוון להתערב במינוי של נגיד בנק ישראל הבא אבל משנה לנגיד אמור להיות מישהו שאמור להחליף את הנגיד ולא הייתי בוחר את ד"ר קרנית פלוג לתפקיד אם לא הייתי חושב שהיא מתאימה", אמר.

מלבד זהות הנגיד הבא, אתמול העריכו במריל לינץ' כי בנק ישראל יבצע הורדה נוספת בשיעור הריבית, לכדי 1.5% במהלך הרבעון השני של השנה. במסגרת ניתוח לשווקים המתעוררים, שהתמקד במדיניות בנק ישראל בתקופה האחרונה, העריכה האנליסטית מי דאון שלקראת סוף השנה יחל בנק ישראל לבצע מהלכי איזון על מנת להעלות הריבית בחזרה ל-1.75%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker