אלמינדה תשתף פעולה עם פרדו בפיתוח כלים לשיפור הטיפול בכאב

שיתוף הפעולה יתמקד באבחון כאב ובניהול טוב יותר של טיפול בכאב באמצעות פיתוח כלי אבחון אובייקטיביים להערכת עוצמת הכאב ולהערכת פרמטרים סובייקטיביים לכאב

יורם גביזון

חברת אלמינדה שמפתחת טכנולוגית חדשנית לדימות של פעילות המוח חתמה על הסכם מחקר רב שנתי עם חברת Purdue, שמפתחת תרופות לטיפול בכאב וניהול הטיפול בכאב.

שיתוף הפעולה יתמקד באבחון כאב ובניהול טוב יותר של טיפול בכאב באמצעות פיתוח כלי אבחון אובייקטיביים להערכת עוצמת הכאב ולהערכת פרמטרים סובייקטיביים לכאב. הוא יכלול כמה פרויקטים שמטרתם לפתח אבחון קליני ולגלות סמנים ביולוגיים חדשים, שישפרו את האפקטיביות של הטיפול בכאב ויאפשרו לפתח טיפולים חדשים ויעילים יותר לכאב.

צילום: רויטרס

פרדו האמריקאית תממן את הניסויים הקליניים וכלי האבחון והבדיקות שיפותחו באמצעות שיתוף הפעולה ימוסחרו בידי שתי החברות.

אלמינדה מהרצליה מפתחת את טכנולוגית BNA) Brain Networks Activation), שמשלבת את הכלים המתקדמים לדימות המוח עם אלגוריתמים ועיבוד אותות שפותחו על ידי אלמינדה כדי ליצור מיפוי פונקציונלי של המוח ורשתות העבודה בו בפירוט ובדיוק רב.

טכנולוגית ה-BNA מסוגלת לסייע בפיתוח תרופות על ידי זיהוי השינויים התפקודיים שמתרחשים ברשתות הנוירונים במוח לפני ואחרי מתן התרופה ולחשוף בכך את מנגנוני הפעולה של תרופות, לקבוע את המינון האופטימלי של תרופות, ולזהות אוכלוסיות שמגיבות או אינן מגיבות לטיפול תרופתי כבר בשלב מוקדם של פיתוחו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker