על רקע עזיבתו של פישר: הדולר נחלש ב-0.1% ל-3.72 שקלים

היורו הגיב בעלייה של 0.7% לרמה של 5.04 שקלים ■ יוסי פריימן מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות: "בזירת המט"ח מעדיפים לחכות למינוי נגיד חדש לפני שיחליטו לנקוט עמדה באשר לכיוון שער הדולר

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

למרות העזיבה המפתיעה של נגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר, הדולר נחלש ב-0.1% בלבד ןהגיע לרמה של 3.72 שקלים לדולר. פישר נתפש בשוק כשומר הסף של שער הדולר, שכן הנהיג מדיניות של רכישת דולרים במטרה לשמור על ערכו ולתמוך ביצואנים. היורו לעומת זאת, הגיב בעלייה של 0.7% לרמה של 5.04 שקלים.

יוסי פריימן, מנכ"ל פריקו ניהול סיכונים והשקעות, הסביר כי "בזירת המט"ח מעדיפים לחכות עם מינוי נגיד חדש לפני שיחליטו לנקוט עמדה באשר לכיוון שער הדולר. בחודשים הקרובים ימשיך הנגיד פישר למלא את תפקידו, דבר התומך בציפייה כי עם התחזקות היורו מול הדולר, שצפוי בטווח הקצר, הנגיד ישוב ויתערב בשוק המט"ח, היה ושער החליפין ישוב אל עבר רמת 3.6 שקלים ומטה.

"ישיבת ועדת השווקים הפתוחים הערב בארה"ב, כמו גם ההכרזה על בחירות באוסטרליה בספטמבר, לא הביאו לתנודות שערים בשוקי המטבע. להערכתנו, בטווח הקצר רכישות הזהב בידי הבנקים המרכזיים מלמדות על הרצון להקטין את ההחזקה ביורו ובדולר כאחד. מצב זה מלמד על פוטנציאל גבוה לתנודות שערים בטווח הבינוני".

בשורה התחתונה מסביר פריימן כי "היצואנים ממשיכים לנצל פיחותים במטרה להמיר דולר לשקל, דבר המלמד על פוטנציאל היצע המט"ח. העובדה שהודעת העזיבה של פישר לא הביאה להתחזקות הדולר מעבר לרמה של 3.74 שקלים מהווה אינדיקציה לפוטנציאל היצע המט"ח בטווח הבינוני-ארוך ולייסוף השקל".

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

שקל/יורו
שקל/דולר
דולר/יורו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker