בנו של שלמה אליהו מונה למנהל ביטוח כללי ומשנה במגדל

אליהו הבן, שמונה גם כמשנה למנכ"ל מגדל ביטוח, מכהן כדירקטור בחברה ■ לא מן הנמנע, שלאור תפקידו החדש ייאלץ אליהו להתפטר מהדירקטוריון, שכן הוראות הפיקוח על הביטוח אוסרות על דירקטור לקחת תפקיד פעיל בחברה

ערן אזרן

עופר אליהו, בנו של שלמה אליהו שרכש לפני כשלושה חודשים את השליטה (69%) בחברת הביטוח מגדל, מונה לתפקיד מנהל חטיבת ביטוח כללי (רכב, רכוש, דירות, חבויות וכו') וביטוח משנה – כך דיווחה הערב (ג') החברה לבורסה. אליהו הבן, שמונה גם כמשנה למנכ"ל מגדל ביטוח יונל כהן, מכהן גם כדירקטור בחברה, לאחר שמונה לתפקיד לפני כשלושה חודשים.

באוקטובר רכש אליהו, עד אז בעליה של אליהו חברה לביטוח, את מגדל, חברת הביטוח הגדולה בשוק ההון הישראלי. עבור השליטה בחברה שילם כ-3.55 מיליארד שקל לתאגיד ג'נרלי האיטלקי. לצורך כך העמיד הון העצמי של 1.2 מיליארד שקל, ואת היתרה גייס בהלוואות. 2 מיליארד שקל הוא קיבל מבנק לאומי תמורת מתן ערבות אישית, שעבוד של חלק ממניות מגדל ושעבוד של נכסים פרטיים.

שלמה אליהוצילום: מיכל פתאל

עד לרכישת מגדל על ידי אליהו, כיהן עופר כמנכ"ל אליהו חברה לביטוח, המתמחה בביטוח כללי, בעיקר בתחום רכב. לא מן הנמנע, שלאור תפקידו החדש ייאלץ אליהו הבן להתפטר מהדירקטוריון, שכן הוראות הפיקוח על הביטוח אוסרות על דירקטור לקחת תפקיד פעיל בחברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker