השליטה בחברת פרטנר עברה לידי חיים סבן: יחזיק ב-33% מהמניות

לתפקיד יו"ר הדירקטוריון התמנה שלמה רודב, לשעבר יו"ר חברת התקשורת בזק שתחת שליטת סבן ואחרי זה של אלוביץ' ■ רודב מחליף בתפקיד היו"ר את בן דב, שיישאר דירקטור בפרטנר ביחד עם יהל שחר, מנכ"ל סקיילקס

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

הטקס להעברת השליטה בחברת התקשורת פרטנר, לידי סבן קפיטל שבבעלות חיים סבן, התקיים במשרד עוה"ד הרצוג-פוקס נאמן שבת"א. סבן יחזיק בכ-33% מפרטנר ויחלוק שליטה משותפת עם אילן בן דב (בעל השליטה הנוכחי) אשר יחזיק באמצעות סקיילקס וסאני (החברה האם של סקיילקס) כ-15% מפרטנר. היום היתה אמורה להתקיים ישיבה של דירקטוריון פרטנר שבמסגרתה התכוונו לבצע שינוים בהרכבו.

לתפקיד יו"ר הדירקטוריון התמנה שלמה רודב, לשעבר יו"ר חברת התקשורת בזק שתחת שליטת סבן ואחרי זה של אלוביץ'. רודב מחליף בתפקיד היו"ר את בן דב, שיישאר דירקטור בפרטנר ביחד עם יהל שחר, מנכ"ל סקיילקס.

חיים סבןצילום: עופר וקנין

בנוסף לכך, נכנסו מטעם סבן לדירקטוריון פרטנר אחיו אריה סבן; אדם צ'זנוף, מנכ"ל ונשיא סבן קפיטל, ואילון שליו המעורב בעסקיו של סבן בישראל ובעולם. מהדירקטוריון הנוכחי פרשו שלמה נס, שכיהן מטעם בן דב וכן אבי זלדמן, לשעבר מנכ"ל לאומי פרטנרס - החברה הבת שנמצאת בבעלות מלאה של בנק לאומי.

זלדמן פרש מהדירקטוריון אחרי שלאומי פרטנרס, המנוהלת על ידי ירון בלוך, סיכמה עם סבן בשבוע שעבר על מכירת 3.2 מיליון מניות פרטנר (2%) ב-26.1 שקל למניה - הגבוה בכ-28% ממחירה של פרטנר בשוק - ובתמורה כוללת של כ-83.5 מיליון שקל. סכום זה שיקף גם את ההסכמה של לאומי שנשאר עם אחזקה של 3% בפרטנר, על ויתור זכויות וטו בקבלת החלטות ודירקטור אחד בחברה.

במסגרת העסקה הגדולה, רכש סבן מידי סקיילקס כ-47.83 מיליון מניות של פרטנר (כ-30.73%), מזרים לתוכה כ-250 מיליון שקל וכן מעניק לה זכות לקבל את הדיווידנדים מפרטנר בגין המניות של עד כ-115 מיליון שקל הנרכשות על ידיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker