אורן פרוינד

עוד חברה ישראלית בדרך לבורסת נאסד"ק. חברת הום סקינוביישן, שהוקמה על ידי יזם ההיי-טק משה מזרחי ומייצרת מכשירים להסרת שיער בלייזר, מצטרפת לחברות בבילון ולקמהדע ברשימת החברות הישראליות שמתכננות הנפקה בנאסד"ק.

החברה, שאינה נסחרת בת"א, הגישה טיוטת תשקיף בהליך סודי (Confidential) לגיוס הון ראשוני (IPO) של 75-80 מיליון דולר בנאסד"ק לפי שווי חברה של 300 מיליון דולר. אם תצא ההנפקה לפועל, תצטרף החברה למאה חברות ישראליות נוספות הנסחרות בבורסות האמריקאיות כאשר את ההנפקה האחרונה ביצעה דלק USA בחודש נובמבר 2012.

צילום: בלומברג

הום סקינוביישנס (Home skinovations) הוקמה בשנת 2006 על ידי שני יוצאי חברת האסתטיקה הרפואית הישראלית סינרון, משה מזרחי וד"ר אמיר וולדמן. בדומה לחברת פוטומדקס הישראלית, שנרשמה למסחר בת"א בחודש מאי 2012, עוסקת הום סקינוביישן בתחום מוצרי האסתטיקה להסרת השיער שנמצא בימים אלו במגמה חיובית עם התאוששות הצריכה הפרטית בשוק האמריקאי, הנחשב לקהל היעד המרכזי של החברה. לחברה אישור מרשות התרופות האמריקאית (FDA) לשיווק מוצריה. על פי ההערכות, רשמה החברה בשנת 2012 הכנסות של 60 מיליון דולר ורווח נקי של 10 מיליון דולר. 

עד היום הושקעו בחברה 13 מיליון דולר, בין היתר על ידי משה מזרחי עצמו וקרן ההשקעות IHCV של הדר רון. ההיכרות של מזרחי עם הדר רון החלה עוד בחברת סינרון. רון היה שותף של מזרחי בסינרון וביחד הנפיקו את החברה בנאסד"ק בשנת 2004 לפי שווי של 260 מיליון דולר וגרפו לכיסם מאות מיליוני שקלים. 

התזמון של הום סקינוביישן אינו מקרי. הבורסה האמריקאית נמצאת במומנט חיובי מאז הפתרון החלקי שגובש בבית הנבחרים האמריקאי לפתרון המצוק הפיסקאלי. מתחילת השנה רשמו המדדים המובילים בוול סטריט עליות שערים של עד 6% כאשר מדד s&p 500 נמצא ברמתו הגבוהה ביותר מזה שבע שנים.


תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker