לאלוני חץ נמאס מהבנקים בישראל: לקחה הלוואה של 370 מיליון ש' מסיטי

החברה לקחה את ההלוואה במטרה לכסות הלוואות בארץ ■ ההלוואה ניתנה בתמורה לשיעבוד מניות בחברת הבת FCR הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בקנדה ■ החברה האריכה את מועד הפירעון של הלוואה בגובה 400 מיליון שקל בחצי שנה

דרור רייך
שתפו בפייסבוק

אלוני חץדיווחה הבוקר למשקיעים כי היא נטלה אמש הלוואה חדשה מסיטי בנק בגובה של 100 מיליון דולר קנדי (כ-370 מיליון שקל) לתקופה של 3 שנים, ללא זכות חזרה. המטרה המוצהרת של ההלוואה החדשה - לבטל מסגרות אשראי ולפרוע הלוואות שהועמדו על ידי בנקים בישראל לטובת החברה הבת.

ההלוואה תישא ריבית של 3.1% המהווה מרווח ריבית של 1.8% מעל ריבית הלייבור לדולר הקנדי. בנוסף, הוקנתה לחברת הבת הזכות לבקש מסיטי, עד לסוף יוני 2013, להגדיל את ההלוואה ב-50 מיליון דולר קנדי (כ-185 מיליון שקל) נוספים.

הבטוחה להלוואה הינה שעבוד על מניות בחברה הבת FCR  FCR, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בקנדה, בשווי כפול מסכום ההלוואה. על פי תנאי ההלוואה, לסיטי תהיה זכות להעמיד את ההלוואה לפירעון מיידי אם יתרת ההלוואה תעלה על סך של 60% משווי הבטוחה.

נתן חץצילום: דודו בכר

במקביל, אלוני חץ וסיטי חתמו על תוספת להסכם קודם ביניהם לפיה מועד הפירעון להלוואה קודמת אשר סיטי העמיד לחברה בחודש מארס 2012, בסך של 100 מיליון פרנק שוויצי (כ-400 מיליון שקל) יוארך מחודש מיוני 2015 לחודש ינואר 2016.

בסעיף נוסף בהסכם ההלוואה נקבע כי לסיטי מוקנית הזכות ל-Cross Default בין ההלוואות (והבטוחות שלהן), כלומר, במצב בו תועמד לפירעון מיידי מי מבין שתי ההלוואות, תהיה לסיטי הזכות להעמיד לפירעון מיידי גם את ההלוואה השנייה.

מחברת אלוני חץ פורסם כי לאחר נטילת ההלוואה, בכוונתה לבטל את מסגרות אשראי ולפרוע את הלוואות שהועמדו על ידי בנקים בישראל לטובת חברת הבת. לאחר לקיחת ההלוואה מ-Citiיהיו בידי החברה יתרות מזומנים וקווי אשראי לא מנוצלים בשווי של כ-1.5 מיליארד שקל ונכסים שאינם משועבדים בשווי של כ- 2.5 מיליארד שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker