בעקבות ניגודי עניינים: קשיים בגיבוש נציגות אלביט הדמיה

הנציגויות אמורות לנהל מו"מ על הסדר החוב באלביט הדמיה, החייבת לבעלי האג"ח יותר מ-2 מיליארד שקל ו-300 מיליון שקל לבנקים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> ניגודי עניינים בין מחזיקי האג"ח של אלביט הדמיה מונעים הקמת נציגויות לצורך קיום מו"מ על גיבוש הסדר חוב בחברה. אלביט הדמיה, הנמצאת בשליטת מוטי זיסר, חייבת לבעלי האג"ח יותר מ-2 מיליארד שקל וכ-300 מיליון שקל לבנקים הפועלים ולאומי.

שלשום דיווחה אלביט הדמיה לבורסה על תוצאות ההצבעה למינוי חברי נציגויות, ולפיהן מחזיקי האג"ח לא הצליחו לגבש החלטות גורפות המאפשרות הקמת נציגויות. המחזיקים בסדרות הקצרות מעוניינים שהחברה תשלם את התשלומים הקרובים, בעוד המחזיקים בסדרות הארוכות חוששים כי הדבר יוביל להעדפת נושים. גם בקרב מחזיקי הסדרות הארוכות קיימים חילוקי דעות.

מוטי זיסרצילום: מוטי קמחי

מתוצאות ההצבעה עולה כי מחזיקי סדרה א' הקצרה הצביעו נגד מינוי נציגות. בהצבעה השתתפו כ-50.7% מסך המחזיקים, ומרבית המשתתפים הצביעו נגד מינוי נציגות לסדרה א' בלבד. 68.5% מהמצביעים בסדרה זו לא הסכימו למינוי נציגות משותפת לשתי הסדרות הקצרות - א' ו-ב' - האמורות להיפרע במלואן עד פברואר 2014, בעוד כ-99% הצביעו נגד מינוי נציגות משותפת לכלל שמונה הסדרות. בעקבות זאת יפורסמו בקרוב כתבי הצבעה חדשים למחזיקים בסדרה א' ויהיה עליהם להכריע אם לנקוט לאלתר הליכים להגנה על זכויותיהם.

המוסדיים הגדולים לא בנציגות

מחזיקי אג"ח ב' הצביעו בעד הקמת נציגות נפרדת. בהצבעה השתתפו כ-33% מהמחזיקים - כ-85% מהם הצביעו בעד הקמת נציגות רק למחזיקי סדרה זו. גם המחזיקים בסדרות ג'ו-ד' יקיימו הצבעות נוספות; המחזיקים בסדרות אלה מתנגדים להקמת נציגות משותפת עם הסדרות הארוכות, בעוד המחזיקים בסדרות ה, ו' ו-ז' הארוכות ובסדרה 1 (סדרת אג"ח להמרה) נוטים להסכים להקמת נציגות משותפת ובקרוב יצביעו פעם נוספת כדי לבחור את חברי הנציגות.

הגופים המוסדיים הגדולים, כמו הראל, כלל ביטוח, מנורה ואי.בי.אי לא יהיו בנציגויות שייבחרו. את המשקיעים ייצגו מחזיקים פרטיים כמו עופר גזית, אדוארד קלר, מעין פז, דרור מיזרץ, רפי ערד, שמואל אשל, ציון בהלול ויועצים משפטיים הגובים מאות שקלים בשעה.

הנושה הגדול של אלביט הדמיה מקרב המוסדיים - כלל ביטוח

בשלב זה לא ידוע מהו הרציונל העומד מאחורי ההשקעה בסך כ-200 מיליון שקל של קרן יורק וקרן DKPartners באג"ח של אלביט הדמיה, ואם היא מתבצעת בתיאום עם זיסר. בחודש הקרוב יתקבלו הכרעות, כשיתברר אם אלביט תוכל למשוך את הסכום המגיע לה מדיווידנד של 30 מיליון יורו; ללא הדיווידנד החברה תתקשה להימנע מהליכי הסדר חוב, מה שיוביל את המחזיקים למנוע ממנה לבצע תשלומים של כ-84 מיליון שקל למחזיקי אג"ח א'ו-ב' בחודש הבא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker