דרישות מחזיקי אג"ח אי.די.בי: הזרמת 600 מ' ש' והקצאה של 20% מהחברה

נציגות מחזיקי האג"ח הגישה היום הצגה נגדית להצעת דנקנר לתספורת של כ-600-500 מיליון שקל ■ הנציגות, שמוכנה להשאיר את דנקנר כבעל השליטה, דורשת תספורת נומינלית אפסית ו-100% ממניות אי.די.בי פיתוח כביטחונות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אחרי שחברת אי.די.בי אחזקות שבשליטת נוחי דנקנר הגישה בשבוע שעבר לנציגות מחזיקי האג"ח הצעה להסדר חוב שמגלמת תספורת של כ-600-500 מיליון שקל, הגישה היום הנציגות של מחזיקי האג"ח למנהלי אי.די.בי את ההצעה הנגדית להסדר. הנציגות כוללת חברים מאקסלנס, הראל פיא וגלעד קרנות הפנסיה של הדתיים.

נכון להיום החוב של אי.די.בי אחזקות עומד על כ-2.05 מיליארד שקל - מתוכם כ-155 מיליון שקל לבנק קרדיט סוויס, כ-125 מיליון שקל לבנק לאומי, והיתר למחזיקי האג"ח. ההצעה של הנציגות היא שבעת החתימה על ההסדר יבוטל החוב הקיים ותורכב סדרת אג"ח אחת חדשה לבנקים ולבעלי האג"ח בהיקף של כ-1.43 מיליארד שקל, וכן יוזרמו 600 מיליון שקל.

חיים גבריאלי, מנכ"ל אי.די.בי אחזקותצילום: אמיל סלמן

הנציגות דורשת שתשלומי הקרן שלה ייפרעו החל מתום השנה השלישית להסדר במשך 7 תשלומים שנתיים, וכי סדרה זו תישא בשנתיים הראשונות ריבית שנתית של 2.5% בשנה צמוד מדד, בשנה השלישית 5.5% שישולמו מראש, והחל מהשנה רביעית ריבית שנתית של 8%.

כיוון שקיימת חוסר ודאות גדולה באשר ליכולתה של החברה לעמוד גם בלוח סילוקין החדש, דורשת הנציגות כביטחונות שעבוד של 100% מניות החברה הבת אי.די.בי פיתוח, ומבקשת לקבוע מנגנון מוסכם לשחרור ביטחונות כל פעם שתתבצע הזרמת בעלים.

הנציגות מוכנה להשאיר את דנקנר כבעל השליטה באי.די.בי אחזקות, כשהיא דורשת כי יוזרמו לתוך אי.די.בי אחזקות 400 מיליון שקל, בעוד שההצעה של החברה דיברה על 140 מיליון שקל, שכך או אחרת אם יגיעו, יהיו מכספי ההשקעה של המשקיע הארגנטינאי אדוארדו אלשטיין.

דורשים את הכסף

כמו כן, דורשת הנציגות כי בשנה השנייה להסדר יוזרמו 50 מיליון שקל נוספים, בשנה השלישית עוד 50 מיליון שקל ובשנה הרביעית עוד 60 מיליון שקל, כשנלקחה בחשבון הזרמה של 40 מיליון שקל שהיתה לפני כמה חודשים. בנוסף דורשת הנציגות כי יוקצו למחזיקי האג"ח 20% מאי.די.בי אחזקות ששווי השוק שלהן עומד על כ-109 מיליון שקל, וכן 10% מאי.די.בי פיתוח.

הנציגות מבקשת גם לבצע מינוי מחדש של חלק מהדירקטורים באי.די.בי אחזקות בהסכמה עם הנציגות, וכן מינוי שני משקיפים בדירקטוריון מטעם בעלי האג"ח. דרישות נוספות כוללות הנפקת מניותיה של אי.די.בי פיתוח בבורסה, צמצום משמעותי בהוצאות הנהלה וכלליות, וכן הנפקת כתבי אופציה הניתנות למימוש לכ-30% מהון המניות של אי.די.בי אחזקות, שיופקדו אצל הנאמן לטובת בעלי האג"ח וימומשו במחיר שיוסכם - זאת במידה שהבעלים לא יעמוד בהתחייבויותיו. עוד דורשת הנציגות מנגנוני אפסייד בחברות הבנות.

המקורבים לנציגות ציינו כי "אנו לא נסכים לתספורת של 600 מיליון שקל ועמדתנו היא שהדרישה הינה לתספורת נומינלית אפסית". כמו כן, טוענים המקורבים כי: "לא נסכים שהמנהלים ובעלי המניות באי.די.בי אחזקות ימשיכו להנות מהחברה בשעה שקיים חוב שכזה. לאור הסיכון הרב וחוסר הוודאות שנובע מההסדר הכספי נשאף לקבל חלקים ניכרים מהחוב בתחילת ההסדר".

נוחי דנקנרצילום: מיכל פתאל

מקורב לאי.די.בי אחזקות אמר בתגובה להצעה כי "ברור שההצעה הינה רק פתיח לצורכי משא ומתן ואינה מקובלת על החברה. כבר במהלך הפגישה הודתה הנציגות כי ההצעה מחייבת שינויים, שכן לא נלקח בחשבון שווי החברה לאחר הזרמה נוספת של 400 מיליון שקל מבחוץ (חברה שכעת שווה כ-500 מיליון שקל)".

לדברי המקורב, "הפריסה המוצעת על ידי הנציגות אינה מהווה שיפור מהותי מבחינת החברה, לפריסת התשלומים הקיימת מבחינת סדרות האג"ח הנוכחיות". כמו כן, אמר המקורב כי לדעתו ההצעה אינה עומדת בסטנדרטים אשר נקבעו בשוק לגבי תספורות למחזיקים, שכן דלק נדל"ן העניקה למחזיקים תספורת של 70% משפטית ואפריקה העניקה תספורת משפטית של 30% - לכן לא סביר כי ידרשו מאי.די.בי התנהגות אחרת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker