סימני האטה בגילת: החברה מפטרת כ-30 עובדים

תגובת החברה: "גילת מבצעת התייעלות בהתאם לצרכי החברה בכל מיני אזורים" ■ לאחרונה קרן פימי של ישי דוידי רכשה עוד 1.6 מיליון ממניות גילת לוויינים והיא מחזיקה עתה ב-18.5% ממניותיה של החברה

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת גילת רשתות לוויין מפתח תקווה, שמניותיה נסחרות הן בנאסד"ק והן בבורסה בת"א, מפטרת עובדים. הקיף הפיטורים עומד על כ-30 עובדים מתוך כ-1,300 עובדים ברחבי העולם, שמתוכם כ-400 מועסקים בישראל. תגובת החברה למהלך הינו "גילת מבצעת התייעלות בהתאם לצרכי החברה בכל מיני אזורים".

גילת לוויינים
גילת לוויינים

באמצע נובמבר אשתקד, קרן פימי, שמנוהלת על ידי ישי דוידי, רכשה עוד 1.6 מיליון מניות גילת לוויינים, שהם 4% מהונה ומחזיקה עתה ב-18.5% ממניותיה של החברה. פימי רכשה את המניות במחיר ממוצע של 4.9 דולר למניה ובתמורה כוללת של 7.8 מיליון דולר מקרנות אמריקאיות ובמסחר בבורסה. בעלת המניות הגדולה בגילת היא קרן יורק, שמנוהלת על ידי ג'רמי בלנק ומחזיקה ב-19.6% מהחברה.

על פי הערכות, פימי מתכוונת להמשיך להגדיל את החזקותיה בגילת ולהגיע לשליטה בחברה. אם כי הקרן תהיה חייבת לפרסם הצעת רכש מיוחדת למניותיה של גילת, אם תגדיל את החזקותיה בחברה מעבר ל-25%.

גילת חתמה על שני חוזים לאחרונה: לפני כשבועיים פרסמה החברה כי היא חתמה חוזה עם חברת חואוויי (Huawei) הסינית לאספקת פתרונות תקשורת לרשתות סלולאריות. לפני כשבוע דווחה החברה כי החברה הבת Gilat To Home Peru (גילת פרו) נבחרה על ידי Banco de la Nación, הבנק הלאומי של פרו, לאספקת מערכת תקשורת לוויינית ל-320 אזורים כפריים.

ברבעון השלישי של 2012 הכנסותיה של גילת ברבעון עמדו על 89 מיליון דולר, הרווח התפעולי (non-GAAP) הסתכם ברבעון ב-5.7 מיליון דולר, והרווח הנקי (non-GAAP) הסתכם ברבעון השלישי של 2012 ב-5.8 מיליון דולר או 13 סנט למניה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker