אורמת טכנולוגיות מכרה לג'יי.פי מורגן את הזכות לנצל הטבות מס

הבנק האמריקאי משלם לאורמת 35.7 מיליון דולר עבור העברת הזכות לנצל את הטבת המס שמעניק הממשל האמריקאי עבור ייצור חשמל מאנרגיה חלופית בסכום של 2 סנט לקילווט שעה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אורמת טכנולוגיות חתמה על הסכם עם בנק ג'יי.פי מורגן לניצול הטבות מס בגין תחנות הכוח הגיאותרמיות שבעלות אורמת טכנולוגיות בקליפורניה ובנוואדה. כחלק מהעסקה העבירה אורמת טכנולוגיות שמונה תחנות כוח גיאותרמיות לישות חדשה שתהיה מאוגדת כשותפות מוגבלת ותיקרא ORTP, ומכרה לג'יי.פי מורגן החזקות בשותפות בתמורה
ל-35.7 מיליון דולר במזומן.

הבנק האמריקאי משלם את הסכום לאורמת עבור העברת הזכות לנצל את הטבת המס שמעניק הממשל האמריקאי עבור ייצור חשמל מאנרגיה חלופית (Production Tax Credit) בסכום של 2 סנט לקילווט שעה. אורמת טכנולוגיות אינה יכולה לנצל בשלב זה את הטבת המס, משום שהתחנות סובלות בשנות ההפעלה הראשונות שלהן מהפסד לצורך מס בשל ההפרשות המואצות לפחת על ההשקעה בהקמתן.

אורמת טכנולוגיות
אורמת טכנולוגיותצילום: ניר קדר

העסקה עם ג'יי.פי מורגן מאפשרת לאורמת טכנולוגיות להקדים את ניצול הטבת המס על ידי מכירת הזכות לנצל אותן מיידית לג'יי.פי מורגן וחלוקת ההטבה בין אורמת לבנק האמריקאי.

ג'יי.פי מורגן ישלם בעתיד לאורמת טכנולוגיות סכום נוסף של עד 8.7 מיליון דולר. הסכום שישולם עד סוף 2016 משקף, להערכתה של אורמת טכנולוגיות, כ-25% מגובה זיכוי המס שחלק מתחנות הכוח צפויות לייצר.

כחלק מהעסקה נתנו מחזיקי איגרות החוב הבכירות, שהנפיקו החברות הבנות של אורמת טכנולוגיות לצורך מימון הפרויקטים, ומחזיקים בשעבוד על תזרים המזומנים, שמפיקות שמונה תחנות הכוח, את הסכמתם לשינויים במסמכי ההלוואות. אורמת טכנולוגיות, באמצעות החברה הבת אורמת נוואדה, תמשיך לתפעל ולתחזק את תחנות הכוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker