אורי שני ינהל את המו"מ של לפיד - במקביל להסדר החוב בפולאר

שני ינהל את המו"מ מול מפלגת הליכוד ביתנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במקביל למו"מ עם מחזיקי האג"ח של פולאר, המחזיקים בחוב מוטל בספק של 90 מיליון שקל

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

אורי שני, מנכ"ל חברת פולאר הבורסאית ולשעבר ראש הלשכה של ראש הממשלה בעבר אריאל שרון, ינהל את המשא ומתן הקואליציוני מטעם מפלגתו של יאיר לפיד. שני ינהל את המו"מ מול מפלגת הליכוד ביתנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, במקביל למשא ומתן עם מחזיקי האג"ח של פולאר, המחזיקים בחוב מוטל בספק של 90 מיליון שקל.

שני מונה למנכ"ל פולאר השקעות בשנת 2009, מייד לאחר שסיים את תפקידו כמנהל באחת החברות של האוליגרך ארקדי גאידמק, כהונה שהסתיימה במאבק משפטי. מאז כניסתו של שני לתפקיד המנכ"ל בפולאר, איבדה החברה קרוב ל-60% משוויה והיא נסחרת כיום לפי שווי זעום של 9 מיליון שקל בלבד. 

אורי שניצילום: מוטי קימחי

אחת הסיבות העיקריות לנפילה של פולאר, העוסקת בהשקעות נדל"ן בישראל, בארה"ב ובאירופה, היא ההשקעה בפרויקט הנדל"ן הירושלמי בהולילנד. ההסתבכות בהולילנד גרמה לחברה הפסדים כספיים בגין פגיעה בזכויות הבנייה, ביכולת למכור את הדירות והמחירים שבהם הן נמכרות. אלה הובילו את פולאר לבצע מחיקות של 200 מיליון שקל והקושי לעמוד בהחזרי ההלוואות שנטלה ממחזיקי האג"ח נהיה כבד על כתפיה. 

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

כבר למעלה משנה שמנהל שני משא ומתן עם מחזיקי האג"ח של החברה. מלבד מחזיקי האג"ח, הנושים העיקריים של פולאר השקעות הם קרן המינוף אוריגו, המחזיקה בחוב של 60 מיליון שקל, ובנקים ישראליים המחזיקים בחוב של 18 מיליון שקל. 

לאחרונה מונה אדוארד קלר כמומחה חיצוני מטעם ביהמ"ש להסדר החוב המתגבש בחברה. קלר ייאלץ לבחור בין ההצעה של בעל השליטה בחברה זיל פלדמן לבין ההצעה של קבוצת דסטיני של אבי רויכמן ואריה עובדיה המחזיקים ב-32.55% ממניות החברה. על פי הצעתו של פלדמן, אוריגו תוותר על חלק מהשעבודים שלה לטובת מחזיקי האג"ח בתמורה לבטוחות ועליית ריבית, ויפרסו את החוב של החברה. 

רויכמן ועובדיה מציעים הזרמה של 25 מיליון שקל לתוך החברה, ומתחייבים לרכוש נכס מהחברה בתמורה לסכום של 9 מיליון שקל. התמורה מהכספים אמורה לשמש לפירעון חובה של אוריגו במלואו ומחזיקי האג"ח יקבלו את מלוא הביטחונות של אוריגו ובשלב מאוחר יותר ייהנו מהחזרי קרן. קלר צפוי להגיש מסקנותיו בשבועות הקרובים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום