קרן פרמירה בוחנת את רכישת השליטה בגיוון אימג'ינג מדסק"ש

קבוצת דסק"ש, שמחזיקה ב-45.5% ממניותיה של חברת גיוון אימג'ינג, העמידה אותן למכירה לפני כשבועיים

יורם גביזון

קרן פרמירה הגרמנית בוחנת את רכישת השליטה בחברת גיוון אימג'ינג מידי חברת
דיסקונט השקעות (דסק"ש) ומידי חברת אלרון שבשליטתה. קבוצת דסק"ש, שמחזיקה ב-45.5% ממניותיה של חברת גיוון אימג'ינג, העמידה אותן למכירה לפני כשבועיים לאחר שמשא ומתן שניהלה ועדה מיוחדת של דירקטוריון גיוון אימג'ינג למכירת הבעלות המלאה בחברה, נכשל. שווי החזקתה של קבוצת דיסקונט השקעות במניותיה של גיוון הוא 225 מיליון דולר.

קרן פרמירה ביקרה בשבוע שעבר במשרדיה של גיוון ביקנעם כדי לבחון את אפשרות רכישת השליטה בחברה. על פי הערכות, פרמירה שמנהלת השקעות בהיקף של 20 מיליארד יורו אינה הגוף הבינלאומי היחיד שמתעניין ברכישת השליטה בגיוון, שמפתחת גלולות וידאו לאבחון אי סדירויות במערכת העיכול.

חומי שמיר, מנכ"ל גיוון אימג'ינגצילום: פאול אורלייב

פרמירה הפכה בשנים האחרונות לאחת מקרנות ההשקעה הפרטיות הבינלאומיות שפעילות בשוק המקומי. פרמירה רכשה את השליטה בחברת נטפים (66%) בספטמבר 2011 לפי שווי חברה של 850 מיליון דולר. פרמירה בחנה את רכישת השליטה בכלל ביטוח (55%) מידי קבוצת אי.די.בי במחצית הראשונה של 2011, אולם המו"מ נכשל משום שקבוצת אי.די.בי בראשות נוחי דנקנר ביקשה למכור את מניותיה בכלל ביטוח לפי שווי חברה של 1.9 מיליארד דולר.

הקרן היתה מעורבת יחד עם חברת ניוז קורפ באחת העסקות הגדולות בהייטק המקומי במארס 2012. הן מכרו לסיסקו את חברת NDS, שפיתחה מערכות הצפנה לשידורי טלויזיה דיגיטליים, תמורת 5 מיליארד דולר. פרמירה החזיקה ב-51% ממניותיה וניוז קורפ ב-49%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker