שטראוס קפה מתרחבת בשוק הרוסי בהשקעה של 13 מיליון דולר

החברה השלימה את רכישת הבעלות המלאה בחברות הקפה הרוסיות לה קפה ואינסטנטה ■ שוק הקפה ברוסיה הוא אחד ממרכזי הצמיחה והרווח העיקריים של שטראוס קפה: מכירות החברה ברוסיה הסתכמו ב-608 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2012

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת שטראוס קפה, שהיא חברה בת של שטראוס (74.9%), השלימה את רכישת הבעלות המלאה בחברות הקפה הרוסיות לה קפה ואינסטנטה לאחר שרכשה את יתרת מניותיהן (49%) תמורת 13.4 מיליון דולר.

שטראוס קפה רכשה את המותג לה קפה ו-51% ממניותיה של החברות לה קפה ואינסטנטה תמורת 34 מיליון דולר בנובמבר 2010. גדי לסין, מנכ"ל שטראוס, אמר כי השלמת רכישת המניות ע"י שטראוס קפה היא נדבך נוסף בהמשך הצמיחה של החברה בשוק הקפה הנמס השני בגודלו בעולם. שטראוס קפה השלימה את הקמתו של מפעל קפה קלוי וטחון.

עפרה שטראוסצילום: TheMarker

שוק הקפה ברוסיה הוא אחד ממרכזי הצמיחה והרווח העיקריים של שטראוס קפה. מכירותיה של החברה ברוסיה הסתכמו ב-608 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2012, כלומר גידול של 23.5% בהשוואה לתקופה המקבילה ב-2011, הודות לגידול ריאלי של 19.3% והתחזקות הרובל הרוסי לעומת השקל.

השוק הרוסי היה 23.9% ממכירות הקפה הבינלאומי ו-19.7% ממכירות החברה כולה. שטראוס קפה היא החברה השניה בגודלה בשוק הקפה הקלוי והטחון ברוסיה ומחזיקה בנתח של 13% ומחזיקה גם ב-14% משוק הקפה הנמס ברוסיה.

גדי לסין מנכ"ל שטראוסצילום: שטראוס

שטראוס קפה נערכה לגידול הצפוי בפעילותה בשוק הרוסי, כאשר חתמה בינואר 2012 על
הסכם עם בעליה של חברת Norddeeutche Kaffeewerke
שמייצרת קפה נמס מיובש בהקפאה באמצעות מפעל בגרמניה. שטראוס קפה חכרה את המפעל לתקופה של 5 שנים תמורת 500 אלף יורו ובאפריל 2012 רכשה את נכסיו השוטפים של המפעל תמורת 3.2 מיליון יורו. שטראוס קפה העניקה לחברה NDKW הלוואה של 28.6 מיליון יורו הנושאת ריבית של 8% ושמובטחת בשעבוד על כל נכסיה.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker