מירלנד של אליעזר פישמן עשויה לרשום הפסד של 130 מיליון שקל

מחלקת הנכסים של ממשלת מוסקבה הודיעה לחברה על ביטול הסכם חכירה של קרקע בשטח של 9 דונם עליה תיכננה מירלנד להקים את בנין המשרדים "Skyscraper"

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מירלנד, זרוע הנדל"ן של איש העסקים אליעזר פישמן ברוסיה, עשויה לרשום הפסד של 130 מיליון שקל (36.1 מיליון דולר) בגין ביטול הסכם חכירה על קרקע במוסקבה. החברה דיווחה הבוקר כי קיבלה מכתב ממחלקת הנכסים של ממשלת מוסקבה המודיע על ביטול הסכם חכירה של קרקע בשטח של 9 דונם עליה תחכננה מירלנד להקים את בנין המשרדים "Skyscraper".

ממשלת מוסקבה החליטה לבטל את הסכם החכירה בטענה שהחברה אינה עומדת בהסכמי החכירה שעה שלא פעלה לפיתוח הפרויקט ולהתחלת הבנייה בהתאם להסכם. שווי הפרויקט בספרי מירלנד מסתכם בכ-36.1 מיליון דולר (130 מיליון שקל) ועל כן עשויה החברה לרשום הפסד בסכום דומה. עם זאת, החברה מציינת כי היא בוחנת את ההשלכות הצפויות של המכתב לרבות הגשת התנגדות לביטול הסכם החכירה.

אליעזר פישמןצילום: דודו בכר

הסיבה שמירלנד לא פיתחה את הקרקע במוסקבה היא בעיית נזילות קלה של החברה. בשנה הקרובה עליה לעמוד בתשלומי קרן וריבית של 400 מיליון שקל כאשר בקופתה מצויים נכון להיום סכום של 18 מיליון שקל בלבד. עם זאת, החברה מחזיקה בהשקעות והלוואות לחברות מוחזקות בהיקף כספי כולל של 570 מיליון שקל ועל רקע זה נסחרות איגרות החוב של הקבוצה בתשואות לפדיון יציבות של 4%-7%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker